SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Plany łódki -

Email Drukuj PDF

Witajcie po długiej przerwie.

Jakiś czas temu próbowałem relacjonowac budowę listewkowej łodki wędkarskiej. Budowa ukończona, łódka przeszła już nawet przebudowę (opis dalej). Podczas połowów bellony w zeszlym roku przyciągała uwagę na tyle, że doczekała się kontroli, przy czym inspektorów interesowała łódź a nie zezwolenie na wędkowanie :)

Obiecałem wówczas plany - skleroza nie boli... Nadrabiam.

 

LODKA_FINAL_Linesplan_20130222.zip

 

Mam nadzieję, że nie będzie problemów z pobraniem. Plany w formacie DXF, do otwarcia polecam DraftSight (legalny i darmowy do wszelkich zastosowań). Plany to może trochę na wyrost powiedziane - w zasadzie są to linie kadłuba. W oparciu o przekroje kleiłęm wręgi, któe  potem zostały pokryte listewkami modrzewiowymi.

Jeżeli chodzi o zgodność wykonanej łodki z projektem to są dwa odstępstwa.

Po pierwsze łódkę skrócono o 50cm do 4m. Wręgi zostały zagęśczone (co 80cm a nie co 90) i według listwy dopasowane żeby tworzyły płynną powierzchnię. Wyszło OK.

Po drugie, po sezonie pływania na różnych wodach (jeziora mazurskie w okolicach Szczytna i Zatoka Pucka) burty zostały podniesione. Przedłużono wręgi, dołożono 4 listewki po 2,5cm i oblaminowano, polakierowano. Efekt estetyczny - bez rewelacji (ja niestety widziałem tylko końcowy efekt, w pracach nie uczestniczyłem). Ale jest bezpieczniej, przy większej fali pierwotna wersja miała bardzo niewieli margines wolnej burty nad wodą.

Do łodzi są dwa silniki. Elektryczny i spalinowy. Pierwszy ze względu na częste użytkowanie w strefach ciszy, drugi na Zatokę Pucką.

 

 

Poprawiony: sobota, 08 października 2016 09:32  

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.