SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Remont przedwojennej "L"-ki Remont przedwojennej łodzi klasy „L” (część 4)

Remont przedwojennej łodzi klasy „L” (część 4)

Email Drukuj PDF

Już było tak pięknie, już Elka dumnie prężyła swój nowy dziób – kto nie wieży niech zerknie na zał. fotkę, a tymczasem z dziobu znowu wystają gołe wzdłużniki, wręgi i stępka. Zdjęcie nowo spasowanych planek pozwoli dokładnie je zakonserwować, jak również wszystkie elementy które później będą trudno dostępne. Gruntujemy Olivą Wood Primer z dużą ilością rozcieńczalnika 564 (do 50% w pierwszych warstwach). Drewno pije jak student na juwenaliach :) Drewno w dalszych częściach łódki bliżej kokpitu jest dobrze zakonserwowanej, ale w trudno dostępnej dziobowej części stary (pewnie jeszcze oryginalny) lakier zupełnie się złuszczył i zostało właściwie surowe drewno. Nie wiem czy wspominałem, że nasza Elka ma zarówno zład jak i poszycie dębowe, i ta dębina jak to dębina w miejscach kontaktu z wodą przyczerniała, co mnie osobiście się podoba. Następny krok nitowanie!

Poprawiony: poniedziałek, 07 marca 2016 22:12  

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.