SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home B-800 Stalowy jacht motorowy Wodowanie "Massakry"

Wodowanie "Massakry"

Email Drukuj PDF

W wyniku nagabywań Adama zdecydowałem się wreszcie coś napisać.

Wodowanie odbyło się 18.05.2011.

 

 

Niestety okazało się, że jest wyciek kropelkowy z jednej śruby pantografu.  Nie było to wielkie, ale...  Na szczęście po około 2 godzinach przestało kropelkować.  Prawdopodobnie utwardził się uszczelniacz poliuretanowy, który w środku mógł być jeszcze płynny, albo otworek się po prostu zamulił.  Jak do tej pory (3 tygodnie) jest nieźle, ale i tak zaklajstruje to bardziej na amen.

Jacht miał zbyt duży trym na rufę.  Po konsulatacjach z Maderskim dołożyłem 200kg śrutu na dziobie i łódka stoi pięknie prosto.

Śruba również jest zbyt ciężka.  Tego się spodziewałem, ponieważ konfiguracja silnika śruba była dla szybkiej lekkiej łodzi, a nie do wypornościowego grzmota.  Pływa nieźle, ale można jeszcze lepiej.  Zamówiłem już 2 śruby o większej średnicy i najmniejszym dostępnym skoku dla tego silnika.

Chciałbym szczególnie podziękowac Adamowi Kłoskowskiemu za pomoc i wsparcie.

Nie będe się tutaj rozpisywał, założyłem blog, w którym zamierzam umieszczać regularnie relację z wyprawy do Paryża.  Zainteresowanych taka świrozą zapraszam do lektury.

Adamie nie mam teraz czasu napisać więcej, ale poprawię się.  Zlinkuj, proszę tego blogam, może to kogoś zainspiruje.

Kliknij w link ponizej aby przeczytać blog o podróży Tomka do Paryża"

Massakra płynie do Paryża

Poprawiony: sobota, 25 czerwca 2011 11:13  

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.