SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Bera - testowanie

Email Drukuj PDF

W dniu 13 sierpnia (piątek) nastąpiła chwila, na którą czekaliśmy od ponad dwóch lat. Bera została wyslipowana w Mikołajkach.

Przez prawie trzy dni trwało jej przygotowanie do pierwszego rejsu. Stres, ciężka praca fizyczna, wysoki upał i na koniec w niedzielę... nagroda; dwie godziny pływania.

Od tego czasu spędzamy na niej prawie każdą wolną chwilę. Spotkaliśmy się z dużą życzliwością żeglarzy. Nikt nigdy nie zrobił nam tylu zdjęć. I coś co zdarzyło się nam pierwszy raz jak żeglujemy po Mazurach prom Wierzba - Mikołajki zatrzymał się i ustąpił nam miejsca.

Wrzucam zdjęcia Bery i obiecuję, że już niedługo, jak sezon się zakończy - podamy więcej informacji z okresu budowy. Dziękujemy za wsparcie i wszystkie rady (szczególnie te krytyczne), które dostawaliśmy na nasz email.

Jak twierdzi Kapitan BERY - to dopiero początek, tylko koniec budowy (podobno etap najłatwiejszy) lecz co dalej...

 

Wyjazd - 13 sierpnia 2010

Increase

Slipowanie - Mikołajki

Increase

Podnoszenie masztów dźwigiem.

Increase

I jak to zwykle bywa - o czymś się zapomniało i trzeba śmiałka wciągnąć na 16 metrów powyżej lustra wody.

Increase

I dopiero trzeciego dnia, w niedzielę ...

Increase

Increase

I tak dalej

IncreaseIncrease

Increase

Increase

Increase

Increase

Increase

Increase

Increase

Increase

PS.

W związku z tym, że nie jesteśmy w stanie ustalić precyzyjnej daty powstania jednostki o nazwie BERA, tu dziękujemy kolegom z sailforum za umieszczenie nas na stronie "poszukujących historii" http://www.fky.org/freundeskreis/nachgefragt.htm, oraz wobec milczenia (zlekceważenia nas - wyrazili chęć pomocy a pomimo monitów od 2 lat zero odzewu) firmy Schultz-Segel GmbH" < Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. -  producenta żagli G39- a przede wszystkim braku ozdobnej cyfry 7 (była tylko 3) postanowiliśmy, że jest to jacht BERA 1933.

A co tam...

 

 

 

 

 

 

Komentarze  

 
#1 wolnym 2010-09-23 20:54
A były szuwary ? :):)

p.s.
dlaczego nie na słono tylko na slodko ? :)
 
 
#2 LatajacyWimpel 2012-09-10 19:15
Witam, widzialem podobny jacht do kupienia za granica w nieco lepszym stanie tez do remontu. Zastanawiam sie ile wynosi koszt zakupu. Prosze o info ba piecmikolaj@gmail.com
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.