SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

łódka wędkarska dziadka

Email Drukuj PDF

Witam. Nazywam sie Arek. Od dawna wędkuję i zawsze z zazdrością patrzyłem na wędkarzy pływających na swoich łódkach, kiedy to ja musiałem zgłębiając tajniki wędkarstwa z brzegu jezior :) W ostanim czasie na jedym z portali społecznościowych zamieściłem informacje wśród znajomych czy ktoś nie chce pozbyć się łodki nawet do remontu. Jakież było moje zdziwienie kiedy jeszcze tego samego dnia napisał do mnie kolega, że może za "dziękuję" oddać mi łódkę. Zaznaczył jednak, że trzeba ją odświeżyć. I tak stałem się posiadaczem łódeczki. Dowiedziałem się również, że konstruktorem tej łódeczki jest dziadek kolegi, który stworzył ją 40 lat temu. Poniżej zdjęcia owego wynalazku jak widać jest to łódka sklejkowa i moja gorąca prośba do Was.

Increase

 

Increase

Potrzebuję porady czym i czy wogóle opłaca się za to zabierać. Z jednej strony można kupić sobie nową. Z drugiej strony coś mi mówi, że fajnie byłoby włożyć w nią trochę serca i uchronić od "zapadnięcia się pod ziemię". Chciałbym dodać, żę wbrew pozorom łódka została przetestowana w obecym stanie na moim stawie i przez 30 min nie nabrała kropli wody, więc jest szczelna. Poniżej mój chyba głowny problem czyli kil. Czy da się go wymienić? Jakieś pomysły rady?

IncreaseIncrease

Increase

Czy takie mikro urazy da się radę naprawić używając szpachli, żywic?

Increase

I w sumie ostania prośba o poradę. Oczyszczenie łódki i farby jakich należy użyć. Jak należy się do tego zabrać?

Increase

 

Increase

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie.

Poprawiony: wtorek, 16 sierpnia 2016 22:59  

Komentarze  

 
#1 Administrator 2016-08-17 21:26
No to zaczynamy:
Zaczynasz od zeszlifowania łuszczącej się i odchodzącej farby. Nie musisz szlifować do surowego drewna ale musisz uzyskać stabilną powierzchnię. Szlifierka oscylacyjna i zaczynasz od papieru 40 - uważaj bo on mocno drze :-) po nim przejedź 80-tka.
Następnie pokażesz na fotkach miejsca które wydają Ci się podejrzane i będziemy myśleć co z nimi zrobić.
Pęknięcie przy listwie odbojowej powinno się udać załatać żywicą epoksydową - epidian 5 + utwardzacz PAC. mieszasz 60/40 procent i możesz pracować. Epidian będzie twardy na drugi dzień - temperatura min 12 stopni.
Łódka wygląda całkiem nieźle, trochę pracy, trochę farby i będzie ok.
Kil (skeg) można wymienić całkowicie bądź tylko zniszczone odcinki. Zależy jak mocno jest zniszczony.
Generalnie jeśli coś wydaje się nie do końca dobre - nie zastanawiaj się tylko wymień na nowy fragment
Tyle na początek - po szlifowaniu pokaż efekty.
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?



Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.