SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

zagiel

Email Drukuj PDF

Zagiel gotowy.IncreaseIncrease

Poprawiony: niedziela, 10 marca 2019 13:28  

Komentarze  

 
#1 koszut 2019-04-30 21:39
Dawno nie zaglądałem i dlatego dopiero teraz, dziękuję za informacje. Po mozolnym kombinowaniu uszyłem żagiel i wyszedł mi bardzo podobny do tego z pierwszych rysunków.
Jest z płótna 155 g i ma 6,5 m 2. Ma być rozprzowy więc kształt trochę narzucony. Łódka się buduje ale ciągle brak czasu. Teraz też wyjeżdżamy do 15 maja i znowu nici z budowy :-) będę się musiał w końcu sprężyć i zamieścić jakąś relację. Jeszcze raz dziękuję. Pozdrawiam.
Adam
 
 
#2 Zakowka 2019-05-07 15:44
"koszut 2019-02-10 15:55
Też sobie od jesieni buduję taką Dory i mam pytanie. Czy masz może rysunki takielunku ?"
Hallo Adam,
dopiero teraz znalazlem Twoj post o Dory. Gdzies ja tu pokazujesz na sz. amatorze? Napisz cos o niej i pokaz kilka zdjec. Gdzie wodujesz? Jaka konstrukcja, jaka wielkosc lodzi, czyje plany? Pisz prosze.
Ja swoja wepchne do wody w czerwcu w okolicy Swiecia nad Wisla. Zamierzam "uroczyscie" wodowac w sierpniu.
Pozdrawiam
Andrzej
 
 
#3 koszut 2019-05-16 21:39
Wróciłem z Anglii i biorę się dalej za moją Dory :-)
buduję według planów hobbo.net. W sumie poszedłem trochę na łatwiznę i kupiłem ( faktycznie to kupiliśmy z braćmi trzy kadłuby ale to już inna historia :-) ) gotowy uproszczony kadłub i resztę dorabiam według planów. Miałem dokupić brakujące elementy ale nie udało mi się ich w końcu zamówić u producenta. Nie szło się z nim na cokolwiek umówić. W sumie może i dobrze bo po tej zimie jestem najlepszym teoretykiem w budowie łódek sklejkowych :-) w promieniu wielu kilometrów no i zaczynam być praktykiem też. To nie jest takie trudne. Dzięki książce Plucińskiego wiele się można dowiedzieć i tak pomalutku dłubię. Żagiel zaprojektowałem i uszyłem ( uszyła nasza wiejska krawcowa tak naprawdę ale trochę razem nad nim posiedzieliśmy ). Kadłub mam wstępnie poszpachlowany. W sobotę pewnie dalsze szlifowanie i malowanie. Maszt i rozprze miał być pełny ale po lekturze jednak skleiłem i zaczynam strugać drzewca. Mam nadzieję do końca maja zwodować łódkę bo na ten długi czerwcowy weekend już się z bratem na regaty umówiłem :-) (chociaż on wiosła i jakiś mały silniczek ma zamiar przyczepić ) . Staram się dokumentować zdjęciowo etapy ale ciągle nie ma czasu zamieścić relacji z budowy.
Pozdrawiam,
Adam
 
 
#4 Zakowka 2019-05-20 10:39
A dzieki, milo, ze odpisales.
Moze uda mi sie jutro pare zdjec z finiszu dolaczyc.
Gdzie masz jeziorko? Ja jade do Polski za tydzien, biore drzewca, miecz, ster, jarzmo i kupe innych pierdol.
Lodz aktualnie u lakiernika. Zamierzam zjechac do wody w czerwcu. Swiecie nad Wsla (okolice).

pozdrawiam
Andrzej
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.