SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Sklejkowe Wiosłowe i inne Kajak żaglowy P17 Kajak żaglowy P17 budowa cz.1

Kajak żaglowy P17 budowa cz.1

Email Drukuj PDF

Witam wszystkich .

Zauważyłem, że budowa łodzi sprawia podobnie wiele przyjemności co pływanie nimi. Miałem w domu palany kajaka, które przeglądałem chyba tysiąc razy, postanowiłem więc go zbudować. Jest to dość prosta konstrukcja, powinienem się wyrobić do następnego sezonu.

W podstawowej wersji burty miały być wykonanane z desek 10mm. Ja wybrałem opcję burt ze sklejki + wzdłużnik listwa sosnowa 20x20,jednak zauważyłem, że po zukosowaniu wzdłużnika bardzo mało zostaje go na burcie. Lepiej było by zastosować wzdłużnik 15x25.

Increase

Poprawiony: wtorek, 04 grudnia 2018 22:32  

Komentarze  

 
#1 TomaszL 2018-12-06 07:09
Cześć!
Fantastycznie, że niedługo będzie można zobaczyć kolejną łódkę konstrukcji Mieczysława Plucińskiego. Planujesz uszycie żagla? Fajnie byłoby porównać na żywo Twoją P17 z moją P6.
Pozdrawiam i wytrwałości życzę.
 
 
#2 motorad 2018-12-06 14:48
Witam .
Żagiel tak ale to na koniec.
Śledziłem recenzje budowy Twojej P6 ,nie ukrywam - po części skłoniła mnie do zrobienia P17.
Jeśli chodzi o spotkanie to fajnie byłoby zorganizować spotkanie wszystkich chętnych Szkutników amatorów z forum oczywiście razem ze swoimi konstrukcjami .Kiedyś padł pomysł logo "SZKUTNIK amator" umieszczonego na żaglu ale jakoś chyba to nie wypaliło .
 
 
#3 Błażej 2018-12-21 12:17
Motorad, jestem za zorganizowaniem takiego spotkania. Problemem może być miejsce, które będzie mało uciążliwe dla każdego ze szkutników :)
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.