SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

S-300 III Klejenie

Email Drukuj PDF

__5-6.08__ Walka z ławeczką tylną. Ograniczony czas i drobnica która spowalnia postęp, ale do przodu. Wzmocnienie pod ster, profilowanie i klejenie listewek.

Klej tradycyjnie E5+PAC + wkręty nierdzewne

Resztka kleju mieszana z pyłem drzewnym i spoinuje tam gdzie jest już sztywno i niezmiennie.

__7.08__ Plan na dziś - środek łódki - ławka + skrzynka mieczowa

Wewnętrzne strony pociągnąłem poliwinylem (trafiłewm na takie coś w wyprzedaży w lokalnym sklepie) - z lekkimi obawami otworzyłem puszkę ale po wymieszaniu jest OK. Zastanawiam się czy miecz tym nie pociągnąć. Na razie gruntu żywicznego trzyma sie dobrze, szybko schnie. Od srodka skrzynka miecza i jarzmo steru - grunt żywica E53+z1 (10:1 - coś długo schło - może dlatego że proporcje dobrałem objętościowo, a nie gramowo), potem 2 x poliwinyl.

sklejone:

__10.08.2019__ Klejenie wzmocnień pod ławki.

W końcu biorę sie za opętnik. Profilowanie listew, wklejone i przykręcone nierdzewką.

dopasowanie, wklejenie i skręcenie całości:

wyszło nienajgorzej, jak widać bejcuję bo nie lubię tej wszechobecnej sosny ;)

I w końcu można zabrać się za szpachlowanie:

Wypadało by wzmocnić szpachlę tkaniną ale środek ma być transparentny (bynajmniej taki jest plan na ten moment) mam nadzieję że w tym miejscu przy dziobnicy wystarczy tylko tkanina po zewnętrznej stronie. Dojdą też listwy.

nie zdążyłem pobejcować dna ale nie szkodzi bo zabarwiłem szpachlę, spoinuje z użyciem ochronnej taśmy papierowej - wychodzi czysto

__12-13.08__ spoinowanie c.d. Idzie wolno bo nasączam pył bejcą i susze na słońcu. Czasem jest lekko wilgotna, ale spoina po zastygnieciu wydaje sie OK.

Pomiedzy szpachlowaniami przyciąłem pawęż na gotowo:

Na sobotę planuje laminowanie kadłuba od zewnątrz, szykuje w wolnej chwili narzędzia (gdzies czytałem ze kapsle sie nadają ;)

_16.08_ Dziś monotonny fotograficznie dzień. Wklejanie wzmocnień na łączeniach. Pierwsza warstwa:

a na drugi dzień pozytywne zaskoczenie, tkaniny prawie niewidać, rysunek pięknie przebił przez laminat, łączenie (szpachla) nie bijace po oczach. Wystarczyło trzymać się instrukcji i dać odpowiednią ilośc warstw żywicy:

_17.08_ W końcu odwróciłem łódkę, szpachlowanie:

Plan laminowania przesunął się, inne obowiązki i pogoda skróciły tydzień pracy nad żaglówką.

Weekend zamkniety wyszpachlowanymi i przeszlifownymi krawędziami - stan gotowe do wlaminowania tkaniny na łaczeniach. Pawęż wlaminowane testowo krawędzie ;)

Z perspektywy poniżej widać skale torturowania sklejki. Mam informację że będzie korekta kształtu dna by inni mieli łatwiej ;) Wydaje mi się że jakbym jeszcze odrobine wyciął ten nosek to linia wyszła by łagodniejsza.

i szersza perspektywa ;)

 

 

Poprawiony: niedziela, 18 sierpnia 2019 20:04  

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.