SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Sklejkowe Żaglowe Petrelek S-300 S-300 IV Składanie w całość

S-300 IV Składanie w całość

Email Drukuj PDF

_21.08__ Doszlifowuje miecz i ster. Pociąłem listewki na maszt. Niestety nie miałem 4,5m bedą łączone, na szczęście w tej technologii to nie jest dużym problemem. Spiąłem razem żeby mi się za mocno nie pokręciły.

__22.08__ Uzbrojenie i przyklejenie płetw

W środku tuleja mosiężna, do montażu wklejony kołek drewniany w środku. Wzmocnienie krawędzi stal nierdzewna 3mm.

Podszlifowałem laminat w miejscu klejenia płetw i jest chyba jeszcze za wcześnie na większy szlif. Szlifierka na małych obrotach a i tak zalepia papier i zaczyna "ciągnąć" laminat.

Miecz też już zalaminowany - pierwsza warstwa:

_31.08_ Po tygodniu laminat ustabilizował się. Szlifuję, szpachluję, szlifuję ...... procesów technologicznych nie przeskoczę, wakacje uciekły. Kusi mie żeby to olać - łódka dla mnie wiec może być nierówno, ale rozsądek podpowiada by jeszcze na ten etap parę dni poświęcić.

_2-8.09_ Dodatkowe zajęcia w roku szkolnym wymuszają przejście z relacji dniowych na tygodniowe, ale i tak zakładam, że wtym roku skończę ;) W sumie na wiosłach mogę juz śmigać ...

Szlifing, szpachling ... jak ktoś tu ładnie pisał, trzeba w końcu powiedzieć dość i sprawdzić jak to podkład pokryje... Przykręciłem i przykleiłem też listwy.

Płetwy miały być nie laminowne, ale trochę wydały mi sie za cienkie do tagiego podejścia wobec tego też zalaminowałem, użyłem resztek tkaniny więc też troche szpachli tam poszło.

I podkład: Bosman 54, pędzlem to jednak dużo i grubo wychodzi, mogłem troche rozcieńczyć ... ale wyszło że proces szpachlowania i szlifowania  był raczej udany ;) są drobne poprawki. Oczywiście nie dążę do gładkości lustra, bo do tego jesieni zabraknie ;)

_9-14.09_Na ten tydzień zaplanowane było malowanie, ale faktura podkładu troche mi się nie podobała więc .... znowu szlif ;(

aby ułatwić sobię pracę, głównie chodzi o nielubiany szlif, nastepna warstwa podkładu bedzie naniesiona pistoletem.

Poprawiony: poniedziałek, 16 września 2019 05:36  

Komentarze  

 
#1 Administrator 2019-09-03 23:46
Wystarczy przeszlifować ręcznie aby było szorstkie i w miarę równe. Potem po wklejeniu szpachla i gotowe
 
 
#2 ASan 2019-09-04 05:22
Nie sądziłem że laminat po zastygnięciu będzie tak nierówny, już wiem po co stosuje się tkaniny delaminacyjne ;) No i sporo mikro wgłębień - nie ustrzegłem się bąbelków powietrza - dobrze że wszystkie wyszły na wierzch, a nie zastygły w laminacie.
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.