SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home P47 ket żaglowy konstrukcja Plucińskiego P-47 ket żaglowy - Nie pytaj czemu różowa, część ostatnia

P-47 ket żaglowy - Nie pytaj czemu różowa, część ostatnia

Email Drukuj PDF

Zapytaj jak się żeglowało.

A żeglowało się wybornie pomimo tego, że krótko i we flautowatych powiewach. Jak na pierwszy raz były to warunki idealne. Miałem z wodowaniem SKOWRONKA kłopot natury transportowej.Mieszkam nad Małym Morzem, kilometr niby tylko zaledwie od portu ale jest to kilometr przez licznie przez turystów najechane miasto. Bez uciągu samochodowego sprawa była marna.Samochód był, nie było do niego przyczepki.

Increase

Dzisiaj po południu znalazła się i przyczepka i właściwa pogoda. W towarzystwie małżonki i przy pomocy dziecka udało się łódkę przetransportować do portu, zwodować i opływać.

Niby takie sklejkowe nic.

A cieszy. Cieszy bardziej niż dużo, dużo, dużo większe statki, którymi zdarzało mi się po morzu żeglować. SKOWRONKIEM też po morzu tyle tylko, że na razie po Małym Morzu tylko. Płytkie ono i latem nieburzliwe zupełnie, w sam raz dla SKOWRONKA, który wszak jest ptakiem śródlądowym.

IncreasePozostaje tylko się wytłumaczyć z różowej koszulki. Niech się wstydzi ten, kto źle o tym myśli. Różowa była ostatnia na półce i wydaje się, że wobec postępujacej nad polskim morzem fali upałów bedę zmuszony uruchomić pralkę...

Pozdrowienia - Dodo Budowniczy.

PS łódka wykazała same zalety, wymag drobnych tylko usprawnień, koniecznie trzeba dodać przedłużkę rumpla, cumke na dziobie, poprawić zabezpieczenie miecza przed wypływaniem do góry. Tyle

Poprawiony: piątek, 01 lipca 2016 23:42  

Komentarze  

 
#1 Jakub 2016-07-07 19:12
Gratuluje, frajda z pływania to chyba najlepsza nagroda za trudy pracy.
 
 
#2 Tomek 2016-10-12 20:41
Dodo wielki szacun i gratulacje. Zarówno projekt jak i budowa tej łodzi - przepiękne! Czy wprowadziłeś drobne usprawnienia? Czy jeszcze jakieś zdjęcia są dostępne? Jak oceniasz - czy na krótkich dystansach tą łodzią mogą żeglować dwie osoby ok.170cm wzrostu? Budowa P-47 to moje marzenie. Na początek chcę jednak wziąć na warsztat coś mniejszego żeby zdobyć jakieś doświadczenie bo jestem zupełnie "zielony". Myślę o S-230 W.Kasprzaka bo jest do niej świetna dokumentacja. Tyle, że to inna technologia budowy... Czy znacie jakąś inną łódź na której budowie mógłbym zdobyć doświadczenie adekwatne do P-47? Pozdrawiam!
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.