SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Pasja 580 - budowa Pasja580 cz.2

Pasja580 cz.2

Email Drukuj PDF

Po paru miesiącach przerwy dalej buduję swoją łódkę.

Increase

listewek coraz mniej

Increase

jeszcze tylko stępka

 

Increase

gotowe poszycie

 

Increase

wyginanie listewek na tył skrzyni mieczowej

Increase

skrzynia z dwóch połówek będzie zalaminowana i skręcona na mokro

Increase

wklejona i przykręcona widok od środka

Increase

tak to wygląda od zewnątrz

Increase

dokładny szlif przed laminowaniem

Increase

pierwsza warstwa laminatu

Increase

druga warstwa jeszcze będzie trzecia na częśc podwodną na razie tyle CDN

 

Poprawiony: wtorek, 25 stycznia 2011 10:01  

Komentarze  

 
#1 Mirosław Bleja 2011-02-14 12:54
Drogi Kolego. Zarówno literatura jak i porady bardziej doświadczonych szkutników zalecają poączenia listew ukosować. na twoim kadubie akończenia są proste na "styk". Czy nie zmieni to pracy listew?, a polączenie listew?
Pozdrawiam Mirek z Wrocawia
 
 
#2 blik11 2011-02-24 20:13
Cytuję Mirosław Bleja:
Drogi Kolego. Zarówno literatura jak i porady bardziej doświadczonych szkutników zalecają poączenia listew ukosować. na twoim kadubie akończenia są proste na "styk". Czy nie zmieni to pracy listew?, a polączenie listew?
Pozdrawiam Mirek z Wrocawia

Witam,wszystkie listewki były ukosowane cztery grubości listew czyli około 65mm.Wszystko kleiłem epidianem 5 utwardzacz pac zagęszczone pyłkiem drzewnym,może stąd takie wrażenie.
Pozdrawiam Roman z Gliwic
 
 
#3 Grzegorz Strzępka 2011-10-24 19:41
Witam, jestem nowym użytkownikiem tej strony. Mam 35 lat żonę i czwórkę wspaniałych dzieci.Mieszkam w ŁĄCZKACH BRZESKICH .Piękna wioska niedaleko Mielca. Budowę pana jachtu obserwuje od dłuższego czasu. O ile dobrze pamiętam robi pan to bez żadnego doświadczenia szkutniczego, tym bardziej jestem pełen podziwu tego co już pan zrobił szacunek.
Skoro że zawodowo pracuję jako cieśla i znam się na pracy przy drewnie a i życie nauczyło mnie pracy przy laminatach postanowiłem wraz z rodziną że spróbujemy zrobić ten piękny jacht pasja 580. Dysponuje odpowiednim pomieszczeniem i sprzętem oraz w wolnym czasem w okresie zimowym a z budową chcemy ruszyć jak najszybciej. Zdaję sobie sprawę że jako czysty nowicjusz w tej dziedzinie bez cennych porad i uwag nie bardzo sobie poradzę będę wdzięczny za każdą rade i wskazówkę a teraz najważniejsze od czego zacząć ???

POZDRAWIAM i proszę o rade

Grzegorz z Łączek Brzeskich.
 
 
#4 Adam Kłoskowski 2011-10-25 09:03
Witaj Grzegorzu,
Jeśli decyzja podjęta - zacznij od zakupu planów u Janusza Maderskiego. Następnie zgromadź materiały i po prostu zacznij :-)
Zaczynasz od helingu, bukszteli (czyli ram) i zaczynasz poszywanie listewkami :-)
Sprawdź czy po zbudowaniu łódki wyjedziesz przez bramę pomieszczenia lub czy da się ona ewentualnie bez strat poszerzyć :-)
Pozdrówki
Adam
 
 
#5 blik11 2011-10-25 18:55
Witam ,tak jak napisał Adam kupić projekt i materiał,na początek drewno a raczej tarcicę.Chętnie udzielę Ci rad.
Taka pierwsza rada,tarcica musi być pierwszy gatunek i wysuszona,ja kupiłem na początek tanią i jak pociąłem na listewki to były po 30-40 cm najlepsza jest taka bez sęków.
Na-razie tyle,jak będziesz miał jakieś pytania pytaj .
Pozdrawiam Roman
 
 
#6 Pasja 590 MS ALU 2020-02-09 20:53
Jak sprawuje się jacht? Chyba zakradła się pomyłka bo to jest PASJA 590 MS. Ja od pewnego czasu zmagam się z prototypem tego samego konstruktora PASJA 580 MS ALU. Po prostu zmaganie się z remontami konstrukcji drewnianej przerasta mnie. Wrzuciłem budowę na stronę i czekam aż aministrator zdecyduje sie na publikacje
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.