SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Pasja 580 - budowa Pasja cz.13

Pasja cz.13

Email Drukuj PDF

Witam Wszyskich budujących i czytających w Nowym Roku.

Parę zdjęć z moich prac.

musiałem wytoczyć roki do zblocza

następnie zrobiłem szablon zblocza

gotowe z blachy

gięcie rur na kosze

spawanie kosza dziobowego trzeba było zrobić stelarz żeby równo ustawić kąty

kosz zespawany razem z zbloczem i kawałkiem sztywnego sztagu

gotowy kosz rufowy tylko wypolerować

koniec już widać żagle też zamówione tylko czekać wiosny.                                                                                                                  CDN.

Poprawiony: wtorek, 08 stycznia 2013 22:44  

Komentarze  

 
#1 Jakub Siniarski 2013-01-09 11:42
Gratuluje, bardzo ładnie zaczyna to wszystko razem wyglądać. Sam czekam z niecierpliwością na wodowanie twojej Pasji. Jestem ciekaw jaka jest twoim zdaniem argonomia wnętrza, tzn. czy jest ciasno czy raczej przestrzennie i wygodnie? Pozd.
 
 
#2 Sławomir Juskowski 2013-01-09 19:30
jestem pod wrażeniem gięcia rur na kosze. Zabieram się powoli za kosze do mojej łódki i w moich okolicach nikt nie ma pomysłu jak to ugiąć. Wszyscy spawają z kształtek. Też tak chciałem zrobić, choć małe promienie kształtek zniechęcają, bo efekt końcowy będzie jakby balustradę ze schodów na łódkę przenieść... Zdradź proszę trochę szczegółów o rurach (średnice i grubości) i o samej giętarce. Ciągniesz ją ręcznie czy poza kadrem jest jakiś siłownik? Czy rury się fałdują? Firmy które posiadają giętarki trzpieniowe i gną usługowo nie są zainteresowane gięciem pojedynczych sztuk a po nocach śnie o takich promieniach jak u Ciebie. Pozdrawiam.
 
 
#3 Piotr Kubczak 2013-01-09 22:51
Super robota....
Niestety nie mam narzędzi ani umiejętności żeby samemu wykonać je do swojej łódki.......
No i jeszcze rumpel, który miał być drewniany gięty ale chyba jednak będzie nierdzewkowy :-)
 
 
#4 blik11 2013-01-10 10:04
Cytuję Jakub Siniarski:
Gratuluje, bardzo ładnie zaczyna to wszystko razem wyglądać. Sam czekam z niecierpliwością na wodowanie twojej Pasji. Jestem ciekaw jaka jest twoim zdaniem argonomia wnętrza, tzn. czy jest ciasno czy raczej przestrzennie i wygodnie? Pozd.

Witam,co do ergonomii wnętrza to trzy dorosłe osoby spokojnie się pomieszczą.Trochę ciasny jest kibelek ale ja się mieszczę a nie jestem niskiego wzrostu (178x110)samo wnętrze przy tak małym jachcie wydaje mi się wystarczające,dla porównania w Gidze moim zdanie jest ciaśniej .
Pozdrawiam Roman
 
 
#5 blik11 2013-01-10 10:36
[quote name="Sławomir Juskowski"]jestem pod wrażeniem gięcia rur na kosze. Zabieram się powoli za kosze do mojej łódki i w moich okolicach nikt nie ma pomysłu jak to ugiąć.
Pozdrawiam Roman
Ps.zadzwoń tel.w książce adresowej na tej stronie 508488340
 
 
#6 Sławomir Juskowski 2013-01-10 14:24
Jestem podbudowany Twoimi pracami. prowizorycznie próbowałem giąć rurki z nierdzewki, ale efekty były słabe. Jak zobaczyłem pracę gięcia "profesjonalistów" od balustrad to zupełnie straciłem ochotę do dalszych działań, i skupiłem się na gotowych kształtkach. Ale Twoje poczynania z materią dały świeży powiew......Pozdrawiam.
 
 
#7 Sławomir Juskowski 2013-01-10 22:31
...ja to jakiś mocno nieudolny jestem, nie dość że rury nie umiem wygiąć, to tej książki adresowej z telefonem co to niby tu gdzieś jest kurcze nie widzę! :sad:
 
 
#8 Administrator 2013-01-11 19:18
Sławku - książka jest dostępna wyłącznie dla autorów umieszczanych tu artykułów, choć jak na razie jest prawie pusta, autorzy mieli się powpisywać ale jakoś zapominają :-)
Jeśli potrzebujesz jakiś kontakt - napisz do mnie... Procedura jest taka że ja wysyłam Twojego maila do danego człowieka , który sam decyduje czy i kiedy się z Tobą skontaktuje...
 
 
#9 Sławomir Juskowski 2013-01-11 23:53
nie wiem czy napisać tu czy przez kontakt... napiszę tutaj żeby było wiadomo o co chodzi. Adamie, jeśli możesz, to podaj mój adres e-mail Romanowi, bo jego wyniki pracy bardzo mnie zachęciły do działań. Liczę, że się podzieli swoim doświadczeniem. Tego komentarza proszę nie doczepiaj do pozostałych by nie bałaganić. Dziękuję i pozdrawiam.
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.