SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Remont King Cruiser s/y Dolphin Remont King Cruiser s/y Dolphin cz.1

Remont King Cruiser s/y Dolphin cz.1

Email Drukuj PDF

Witam serdecznie.

Od kilku lat byłem skrytoczytaczem strony Szkutnik amator, teraz gdy stałem się posiadaczem jachtu mam nadzieję na pomoc z Waszej strony. Niedawno nabyłem 29-stopowy (8,69 m) jacht typu King Cruiser zbudowany w 1969 roku w stoczni Åbo Shipyard w Finlandii.

Od dawna szukałem czegos dla siebie ale gdy zobaczyłem Dolphina odrazu wiedziałem że to jest to czego szukam. Poprzedni własciciel zaniedbał łódkę i teraz czeka mnie sporo pracy. To co mnie zastanawia i nie wiem czym to wytłumaczyć to wybrzuszenie półpokładów w okolicy mocowania podwięzi wantowych.

Nigdy wczesniej nie spotkałem się z czyms takim i zastanawiałem  się czy nie jest to spowodowane delaminacją kadłuba ale po bliższym przyjrzeniu się zauważyłem że wantowniki wygięte są w przeciwnym kierunku co widać na załączonym zdjęciu. Jest to więc wada kadłuba czy zamierzenie konstruktorskie? Macie jakies sugestie? Wewnątrz jest trochę wilgoci zwłaszcza pod tapicerką a zabudowa wnętrza wygląda jakby miała kontakt z wodą.

Problemów jest więcej ale teraz chciałbym skupić się na tym, będę wdzięczny za uwagi. Pozdrawiam Jacek

Poprawiony: poniedziałek, 30 maja 2016 21:43  

Komentarze  

 
#1 wolnym 2016-05-31 12:59
Patrzyłeś tutaj ?
http://sailboatdata.com/viewrecord.asp?class_id=3724
 
 
#2 Moorsky 2016-06-01 16:33
Tak patrzyłem, przeszukałem internet ale nie znalazłem nic na ten temat. Na razie zbieram informację i planuję kolejność prac, zaczynam po powrocie z urlopu na początku sierpnia. Pozdrawiam Jacek
 
 
#3 Camellot 2016-06-08 15:21
wood / fg - pewnie przekładka to drzewo balsy w kostkach. I woda, która się dostała po mocowaniach z balsy zrobiła papkę. Miałem to samo - choć na innej skorupie :)

Rozbieraj i wlaminuj wzocnienia z nierdzewki + kilka warstw maty.
Widać po stanie drewna wewnątrz, że trochę ciekną mu okucia :)
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.