SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home SALMO 15 budowa Krzysztofa DZIENNIK BUDOWY, Podejście nr 10 – ostateczne przygotowanie elementów do szycia

DZIENNIK BUDOWY, Podejście nr 10 – ostateczne przygotowanie elementów do szycia

Email Drukuj PDF

 

Data

Ilość przepracowanych godzin

Czas łącznie

17.03.2018

7:00

54:30

No i w końcu mamy weekend, więc mogę dzisiaj poświęcić trochę więcej czasu na pracę. Ponieważ zbliża się dzień w którym rozpocznie się zszywanie kadłuba najwyższy czas przygotować wszystkie elementy które zostały już wcześniej wycięte a nie dokończone tzn. plan na dzisiaj powycinać wszystkie brakujące otwory jak np. drzwiczki do bakist zukosować miejsca łączenia elementów konstrukcyjnych z poszyciem tak jak to zalecił projektant, oraz zaokrąglić wszystkie ostre krawędzie aby ograniczyć w przyszłości ich podatność na uszkodzenia. Efekt całodziennych zmagań wygląda mniejwięcej tak:

Dodatkowo wpadłem na pomysł (czy dobry to się okaże jak wszystko zostanie złożone) aby na etapie wycinania drzwiczek do bakist powiercić dziury pod zawiasy, wydaje mi się że tak będzie łatwiej. Metoda jaką przyjąłem aby mieć idealnie wycentrowane drzwiczki to najpierw przecinałem dolną krawędź drzwiczek (tą gdzie będą zawiasy), później montowałem zawiasy a następnie obcinałem pozostałe krawędzie, sam jestem ciekaw czy to się sprawdzi.

Niestety założony plan nie został zrealizowany w 100% ponieważ w trakcie spaliła mi się szlifierka, pozostałe elementy muszą poczekać.

 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.