SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Budowa Sztrandka 650 listewkowy Sztrandek 650 listewkowy cz.4

Sztrandek 650 listewkowy cz.4

Email Drukuj PDF

Witam wszystkich po długiej nieobecności jest to trochę mojej winy czyli lenistwa, ale także okoliczności.

Tam gdzie staram się zbudować Sztrandka 650 nie mam komputera.  Warunki pogodowe w  tym roku  zwłaszcza na Pomorzu były fatalne w miesiącach tz. letnich prawie codziennie padało na 14 dni urlopu które wziąłem w lipcu, może z pięć było przyzwoite,

Ponadto materiał który kupiłem nie jest najlepszy wymaga dalszego sezonowania. Co prawda pociąłem go na listewki o wymiarze 18mmx18mm, jednak nie zdecydowałem się na robienie z nich kadłuba.

Jak już wspominałem listewki przepuściłem przez grubościówkę 3 razy i dwa razy prze frezarkę  frezem wklęsłym oraz frezem wypukłym, rzekomo lepiej będą układać się listwy.

W miedzy czasie powycinałem wszystkie wręgi, w ostateczności wręgi wyciąłem z sklejki bukowej wodoodpornej 19mm..

Zejście do kokpitu oraz wręgę ostatnią okleiłem listewkami modrzewiowymi chodzi tu o wygląd wizualny, kosztowało mnie to dużo pracy ale mam nadzieje ,że efekt końcowy będzie tego warty.

W każdym bądź razie rozpędziłem się dość mocno, zamierzając przynajmniej zrobić kadłub w całości ale nic z tego, tak naprawdę wszystko pokrzyżowała pogoda.

Co prawda postawiłem dwa namioty ale to nie to  jak nie z jednej to z drugiej strony deszcz zacinał.

Tak że prac wykonałem nie wiele może z 20% zamierzonych, z tego wynika, że jak dobrze pójdzie to skończę nie wcześniej jak za dwa lata.

We wszystkich pracach dzielnie mi pomagała żona, pewnie gdyby nie ona to i tych 20% bym nie wykonał w podstawowych pracach jednak potrzebne są dwie osoby inaczej nic z tego  nie wychodzi.

W wolnych chwilach  gdy podało rozejrzałem się za blacha na ster i miecz, udało mi się załatwi blachę nierdzewkę 10mm. W zimę ja powycinam. .

Jak już się za to wziąłem to pozwolę sobie udzielić rady przyszłym szkutnikom amatorom. Weźcie sobie to na prawdę do serca  jak będziecie kupować,  zawsze kupujcie w pierwszej klasie zaoszczędzicie w ten sposób pieniędzy i czasu no i nerwów w efekcie końcowym na pewno wyjdziecie na plus

Zamieszczam kilka fotek  z prac które wykonałem mam nadzieje, że się komuś przydadzą i odpowiem na każde pytanie.

Na ten rok prace przerwałem ale wznowie je na wiosnę i mam nadzieje że pójdzie lepiej i szybciej. Nie mogę wstawic zdjęc.

 

Poprawiony: wtorek, 01 stycznia 2013 16:18  

Komentarze  

 
#1 Administrator 2012-12-30 22:21
Cześć Wojtku, wcale tak mało nie zrobiłeś, przeskoczyłeś najtrudniejszy etap - rozpoczęcie budowy...
Dlaczego nie zdecydowałeś się na te listewki które zrobiłeś? planujesz zakup nowego drewna? jeśli tak to
A'propos twojej uwagi: Cytat:
Weźcie sobie to na prawdę do serca jak będziecie kupować, zawsze kupujcie w pierwszej klasie zaoszczędzicie w ten sposób pieniędzy i czasu no i nerwów w efekcie końcowym na pewno wyjdziecie na plus
wielokrotnie tłumaczę moim klientom że na dobrym materiale nie można oszczędzać - kiepski towar szybko się zemści. Ale niestety większość myśli że CCC - czyli cena czyni cuda. Jak coś jest tanie to z czegoś musi ta niska cena się brać, zawsze jest to kosztem jakości. Oczywiście nie można się dać wpędzić w pogląd że najdroższe jest najlepsze, ale trzeba pamiętać że dobra robota i dobry materiał kosztuje.
Na zdjęciach nie widzę - ale myślę że do skręcania wzmocnień wręg użyłeś wkrętów z nierdzewki :-) a nie czarnych do gipsu....
Co oznaczają kropki na pierwszej wrędze (pierwsza fotka) ?
Co do frezowania listewek
Czyli od wiosny ostro do przodu :D
Jak prace nad osprzętem? zrobiłeś coś?
Pozdrówki
Adam
 
 
#2 Wojciech Szafrański 2013-01-06 12:49
Tak masz racje już zostały wymienione, na wiosnę do przodu. Jaszcze jedno jakiej żywicy mam użyć do zabezpieczenia dna.oraz maty.
 
 
#3 Administrator 2013-01-06 14:53
 
 
#4 Wojciech Szafrański 2013-01-06 15:38
Dziękuje, a czy żywica Żywica konstrukcyjna AROPOL M 105 TB bezbarwna tez może być czy raczej nie,spora różnica w cenie.Jeszcze raz dziękuje dokładnie się zapoznam,jestem amatorem wiec proszę się nie dziwić
 
 
#5 Bogdan Majchrzak 2013-05-26 21:29
Wojtku tak dawno się nie odzywasz.Przestałeś budować Sztrandka czy jest jakiś inny powód. Czyżby tak ładnie zapowiadająca się budowa miała się na tym co dotychczas zrobiłeś zakończyć?
 
 
#6 sachar1975 2014-01-05 10:45
Gratulacje rozpocząłeś budowę a to już duży sukces ja się przymierzam do budowy już od jakiś 4 lat i jakoś nie mogę rozpocząć a chcę budować bardzo pokrewny jacht a mianowicie s750 tylko myślę o budowie z deski
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.