SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Huba II - jak realizuję moje marzenia dollart27 cz.4 - ster za psie pieniądze

dollart27 cz.4 - ster za psie pieniądze

Email Drukuj PDF

Niektórzy nie chca wierzyć że można tanio zbudować jacht.

Moooożna- oto przykład jednego tylko drobiazgu- ster. Konkretnie ( nawet nie wiem jak to sie fachowo nazywa- no [pwiedzmy jarzmo steru. Coś na czym płetwa bedzie sie trzymać i obracać. Mozna iść do fachowca i zamówić ( na wymiar) za kilkaset zł. ( chyba więcej) lub pokombinować jak ja.

Mam w okolicy złom na którym często bywają odpady blach, rurek, prętów itp nierdzewnych. Coś co jest złomem dla innych -dla mnie jest skarbem- każdy ścinek blaszki jest cenny. Śrubki kupuje się na sztuki- nie trzeba od razu kupować kilogramami- dobrze rozplanowana robota i co tydzień 2,   lub trzy śrubki itd. Potem kawałek pomieszczenia, tarcza do cięcia i szlifowania, mała spawarka,wiertarka z kompletem wierteł, i duużo chęci  oraz cierpliwa zona na podoredziu i- do roboty.Trzeba jeszcze  mieć w zanadrzu znajomego tokarza który od czasu do czasu coś skleci na swojej maszynie.I tak ze wszystkim. Te urządzenie sterowe to całkowicie z głowy, bez żadnego planu czy projektu- po prostu setki rysunków ,kombinacji i pomysł jest.

Rumpel z rurki aluminiowej fi 25 wyginanej na feldze od auta( rewelacyjna metoda na gięcie rurek), a na nią naciągnieta koszulka termokurczliwa i obkurczona opalarką.Nie ma jeszcze płetrwy sterowej ale spokojnie - bęęęędzie- napewno.

warsztat pełen bałaganu ale w tym bałaganie rodzi się wiele pomysłów

Increase

Increase

Increase

Poprawiony: piątek, 25 lutego 2011 21:31  

Komentarze  

 
#1 Jędrek P. 2011-04-30 07:52
Niech mi ktoś powie, że to jest "bałagan" !
Założę się o każde pieniądze, że kolega wie dokładnie w którym pudełku leży potrzebna śrubka.
Wiem, - bo mam tak samo. A może jeszcze "gorzej".
A w ogóle podziwiam za wkład pracy jaki włożył kolega w tą zabawę.
Pozdrawiam,
Jędrek P.
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.