SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Sklejkowe Żaglowe Pasja 384 Michała Pasja 384 Michał cz. 4

Pasja 384 Michał cz. 4

Email Drukuj PDF

Witam wszystkich. Po przerwie zimowej nadszedł w końcu czas na złożenie dotychczas zrobionych klocków w coś co ma przypominać łódź. Wcześniej jednak zukosowałem i skleiłem sklejki z których ma powstać dno (później już nie będę miał na to miejsca w garażu).

Increase

Increase

 

Połączone grodzie z ramiakiem (klej+wkręty). Dla uzyskania kątów prostych pomiędzy ramiakiem a grodziami robiłem odciągi pasami transportowymi a później przytwierdziłem listwę jak na zdjęciu. Nie wyszło idealnie ale nie jest źle. Już się pogodziłem, że drewnianej łodzi nie da się co do milimetra budować. Przynajmniej ja nie potrafię.

Increase

 

Wstępne pasowanie burt. Całkiem dobrze wszystko pasowało. Były gdzieniegdzie szpary pomiędzy burtami a wygiętymi wzdłużnikami ramiaka a grodzie trzeba było zukosować żeby burty ładnie się ułożyły. Szpary uzupełniłem spoiną pachwinową z żywicy i pyłu drzewnego.

Increase

Increase

Increase

Increase

Increase

 

Ukosowanie grodzi.

Increase

 

I klejenie.

Increase

Increase

 

Dziób i pawęż zszywałem za pomocą drutu stalowego a nie miedzianego. Mam zamiar drut ostatecznie usunąć więc chyba nie ma znaczenia z czego jest zrobiony. Położyłem więc szpachlówkę epoksydową omijając miejsca szycia. Później (pewnie po przyszyciu dna) wyciągnę drut (burty będą się trzymać na dotychczasowej spoinie), uzupełnię miejsca szycia szpachlówką i pokryję na całej długości laminatem.

Increase

Increase

Increase

Increase

Increase

 

W następnym etapie newralgiczny moment (kolejny) czyli wklejanie skrzynki mieczowej.

Poprawiony: piątek, 20 kwietnia 2018 22:37  

Komentarze  

 
#1 wolnym 2018-04-27 09:08
Piękna, czysta i precyzyjna robota. Gratulacje.
 
 
#2 Pacyfist 2018-05-04 11:39
Już to pisałem ale się powtórzę, bardzo ładna praca aż miło się patrzy. Jedna uwaga tylko, nie wiem może źle patrzę ale nie widzę pionowych wzmocnień przy otworach w grodziach a w projekcie są. To celowa zmiana ? Ja w swojej zrobiłem zbyt masywne i teraz zastanawiam się jak je pocienić trochę żeby kilogramów nie dokładać zbędnych, dlatego szukałem u Ciebie jak masz to zrobione:)
 
 
#3 woszczi 2018-05-06 07:57
Prawdę mówiąc przeoczyłem te wzmocnienia. Jak śledziłem poprzednie relacje to nie widziałem tych wzmocnień, dopiero teraz u Ciebie je zobaczyłem i w projekcie rzeczywiście są. Będę dorabiał.
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.