SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Patenty i porady Precyzyjne docinanie listewek

Precyzyjne docinanie listewek

Email Drukuj PDF

Jestem w trakcie budowy łódki o poszyciu sklejkowym na wzdłużnikach. W pewnym momencie musiałem wykonać wręgi, mając juz wzduzniki na właściwych miejscach.

Dla doświadczonych szkutników i stolarzy prawdopodobnie będzie to ponowne odkrywanie Ameryki, ale dla mnie problemem było precyzyjne docinanie listewek kadłuba, pierwsze sztuki wyglądały tragicznie. Wiec wymyśliłem sobie rozwiązanie - szabloniki z pasków sklejki.

W internecie nie znalazłem rozwiązania, dlatego prezentuję swoje, może komuś się przyda, tymbardziej początkującym budowniczym.

Narzędziem przydatnym będzie pistolet na zszywki - taker, lub pistolet na gorący klej tzw.glut. Myślę że, zdjęcia nie potrzebują wyjaśnień.

 

Increase

Increase

 

Łukasz Jeleniewski

Poprawiony: środa, 22 czerwca 2011 22:24  

Komentarze  

 
#1 MARECKI68 2012-08-19 11:37
Witam no ja zamierzam przebudować kabinę mojej łodzi szablony niezły pomysł tym bardziej że będę wycinał dach sterówki i pół pokładu uff.... aż się boję Pozdrawiam Marek
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.