SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Patenty i porady Środki i chemia jakich używacie

Środki i chemia jakich używacie

Email Drukuj PDF

Witam serdecznie:]

Jako, że to mój pierwszy post witam wszystkich.

W końcu po wielu latach pływania i marzenia o własnym jachcie spełniło się. Mam mojego wymarzonego ramblerka. Wymaga on oczywiście remontu - co pokażę w niedalekiej przyszłości relacjonując postępy. Na chwilę obecną jeszcze niestety stoi na Mazurach, ale do rzeczy: chciałem się zapytać Kolegów o nazwy środków lakierów, chemii klejów jakie używaliście do remontu Waszych Jachtów.

Tak poza tematem życie przywiodło mnie w okolice Pruszkowa. Jak by ktoś wiedział o kawałku miejsca do wynajęcia (na remont oczywiście) za niewielkie pieniądze to dajcie znać.

 

Pozdrowienia

Marcin

Poprawiony: piątek, 01 lipca 2011 20:38  

Komentarze  

 
#1 Skalpel 2011-07-02 21:43
Polecam
https://oliva.com.pl
Polski producent :-) Marek zachodnich nie próbowałem ...

Piotrek
 
 
#2 Mirek 2011-07-04 12:42
Witaj, Ramblerek pewnie drewniany. Z moich doświadczeń do klejenia drewna tylko epidian, najlepiej z utwardzaczem PAC, a do konserwacji pokost i bezbarwny lakier olejny - i tak z siedem, osiem razy, pozdrawiam
 
 
#3 Piotr Biały 2011-07-04 21:41
Ja mniej patriotycznie :). International:
yachtpaint.com - jest wersja polska strony.
 
 
#4 Bartek 2011-07-11 12:23
Witam podobne pytanie co założyciel postu. Drewniany jacht do klejenia dębina. Czym kleić wstawki? No i czym konserwować od środka poszycie, wręgi??
 
 
#5 Marcin Misiak 2011-10-30 10:30
Witam,
Bartku co do klejenia to epidian E5 plus utwardzacz PAC. Konserwacja od wewnątrz jak Kolega wyżej wspomniał pokost pokost pokost :]. Znajomi zajmujący się remontami drewniaków mówią że to metoda "jedyna słuszna"
Pozdrawiam
Marcin
 
 
#6 mw68 2011-12-26 19:12
Cytuję Mirek:
Witaj, Ramblerek pewnie drewniany. Z moich doświadczeń do klejenia drewna tylko epidian, najlepiej z utwardzaczem PAC, a do konserwacji pokost i bezbarwny lakier olejny - i tak z siedem, osiem razy, pozdrawiam

Witam,
Głównie interesuje mnie uszczelnienie i konserwacja części podwodnej drewnianego jachtu Variant z niemieckiej stoczni. Aktualnie jest pomalowany jakąś czarną, gumowatą farbą, którą trzeba zerwać i uszczelnić. Czy faktycznie używać tylko pokost i lakier lniany czy może zastosować OLIVA Epinox BOSMAN 77 i co potem ? Przy okazji to jakie proponujecie wykończenie dla części nawodnej - lakiery jachtowe czy może także bezbarwny lakier olejny ?
Pozdrawiam,
Maciej
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.