SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Pomeranka Jakuba Żyje i wciąż szyje

Żyje i wciąż szyje

Email Drukuj PDF

Increase

Witam po dłuższej przerwie. Wciaż kleje listewki i teraz wiem jaka to mozolna praca, ale daje mega satysfakcję. Plan zakładał położenie żywicy na koniec września ale jak to z planami bywa wszyscy wiemy. Pełny opis i fotorelacja z poszywania w krótce czyli jak skończę poszywanie ;)  Pozdrawiam

Poprawiony: sobota, 19 września 2015 20:24  

Komentarze  

 
#1 byłytcsmok 2015-09-20 19:23
Witam,
Bardzo ładnie i czysto. Zdziwiłem się, że używasz Cascamitu - nie wiedziałem, że jest jeszcze dostępny!
Chyba jeszcze trwa sezon żeglarski, bo jakoś miłośnicy E5 nie zdążyli na ciebie napluć. Stewa dziobowa to dąb?
Przy takim systemie "schody" czyli szczeliny pojawią się bliżej obła. Zastanów się, czy będziesz strugał listwy czy wypełniał szczeliny!
 
 
#2 Jakub 2015-09-20 19:51
Witam nie używałem jeszcze epidianu ale cascamit jest świetny najważniejsze, jest bezwonny :) Tak dziobnica z dębiny sosnowe nie chciały współpracować. Co do szczelin, to już po kilku listewkach musiałem zacząć je ukosować żeby ich nie było. Łódka będzie biała więc mógłbym je po prostu wypełnić ale nie był bym zadowolony z pracy.
 
 
#3 wolnym 2015-09-21 21:46
Czyściutko i ładnie. Nie rozumiem, co oznacza, że "łódka będzie biała" ?
 
 
#4 Jakub 2015-09-22 05:56
Łódka będzie wykończona na styl tej ze zdjęcia w poprzednim artykule jeszcze zanim zacząłem budowa taką miałem wizje,drewno będzie widać od środka a czy będzie biała czy tęczowa wciąż będzie z drewna ;)
 
 
#5 wolnym 2015-09-22 08:32
Cytuję Jakub:
Łódka będzie wykończona na styl tej ze zdjęcia w poprzednim artykule jeszcze zanim zacząłem budowa taką miałem wizje,drewno będzie widać od środka a czy będzie biała czy tęczowa wciąż będzie z drewna ;)

Tak, tylko ta na zdjęciu ma inny rodzaj poszycia, a Twoja będzie gładka jak plastik. Pytam, bo serce się kroi, jak ktoś chce taką piękną słomkę zamalować na biało (lub tęczowo) :lol: Tym bardziej, że już widać, że będzie pięknie.
 
 
#6 Jakub 2015-09-22 08:49
No cóż ;) słomka będzie widoczna od środka z zewnątrz biała z mahoniowymi elementami wykończenia listwy odbojowe, falochron, ławy. Poza tym słomka musiała by być idealna a ponieważ robię to pierwszy raz to do ideału sporo brakuje. Rozumiem że może się to komuś nie podobać ale tak już postanowione.
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.