SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Pomeranka Jakuba Poszycie zakończone

Poszycie zakończone

Email Drukuj PDF

IncreaseWitam po dłuższej przerwie. Na początku opowiem o tym jak na jesieni po minięciu linii wodnej listewki podczas wyginania zaczęły pękać. Wiązało się to z tym że od początku starałem się wybierać ładniejsze listwy no i na koniec gdzie obgięcie i skręcenie listew jest najmocniejsze zostały mi już listwy z mankamentami. Niestety chyba z końcem września musiałem przerwać prace i pojechać po porządny materiał.IncreaseWypożyczyłem lekką przyczepę a że musiałem jechać aż do Oleśnicy to żeby było szybciej podczepiłem moto ;) A to materiał jaki przywiozłem.IncreaseZ dłuższych desek będzie klejony maszt i rozpsza. Niestety zrobiło się już na tyle zimno że wszelkie prace odłożyłem na zimę. Przez zimę nie kiwnąłem palcem w temacie łódki ale jak już zrobiło się ciepło ruszyłem z pracami i oto efektIncreaseIncreaseIncreaseIncreaseIncreaseIncreaseIncreaseTeraz trochę spostrzeżeń na temat pracy w namiocie foliowym. O ile przez zimę z łódką się nic nie wydarzyło to bardzo duża wilgotność nie mogła przejść bez echa. Na wiosne kiedy temperatury w dzień zaczynały wzrastać znacznie a w nocy spadały kolo zera pojawiły się pęknięcia a raczej rozwarstwienia listewek na spoinach. Na szczęście poniżej linii wodnej więc zostały wypełnione klejem. W kolejnych tygodniach pojawiały się jeszcze kolejne wszystkie mniejsze lub większe musiałem wypełnić i znajdują się w granicach linii wodnej i poniżej.

Zainstalowałem w szkutni na kilka dni urządzenie pomiarowe i ustawiłem na zapis co 30min i oto efektIncreaseCóż ja następnej łódki a mam nadzieje że będzie taka na pewno nie będę budował w foliowym tunelu.

Na chwilę obecna zrobiłem porządek w garażu do którego wcześniej nie dawało się wejść i przeniosłem tam łódkę celem uniknięcia kolejnych niespodzianek. Kupiłem żywicę i utwardzacz lh289 i h136 oraz tkaninę 200g/m2 od havla i czekam na odpowiednia pogodę i urlop ( uff to już za tydzień)

Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia na wodzie :)

Poprawiony: czwartek, 23 czerwca 2016 08:28  

Komentarze  

 
#1 Administrator 2016-06-27 21:38
Bardzo ładna robota. Widać że dbasz o szczegóły a to 50 % sukcesu. Już polaminowane? jak wyszło?
Pozdrówki
Adam
p.s.
Wygląda jakbyś przyczepę ciągnął motorem :-)
 
 
#2 Jakub 2016-06-28 05:40
Dziękuję sam nie ze wszystkiego jestem zadowolony ale co zrobić ;) Jeszcze nie oblaminowana ale robiłem już próbę na kawałku pierwszej dziobnicy i wyszło super. przy temperaturze 27 stopni można pracować z tą żywicą półtorej godziny na spokojnie a całkowicie zaschła po 7 godzinach.
 
 
#3 Pasjonat 2016-06-29 11:01
Co drewienko, to drewienko... :)
Gratuluję efektu - piękna robota. Aż miło patrzeć.

Pozdrawiam
Darek
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.