SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Wydra cz. 19

Email Drukuj PDF

Witam:-)

To jeszcze nie koniec. Budowa trwa. Tak to wygląda na chwile obecną. Wkrótce wiecej zdjeć i problemy do rozwiązania.

Increase

 

 

Increase

 

 

 

Widok na stepke i skeg:

Increase

 

 

 

Widok na skeg:

Increase

 

 

.

 

Kwestie do rozwiązania/wykonania:

Jacht posiada wysoką stepke zewnetrzną oraz skeg w celu odpowiedniego oporu bocznego. Wysokość stepki biegnącej przez wiekszość długości to około 12 cm. W kierunku rufy oczywiście sie zwieksza. Skeg ma około 25 cm wysokości. Wykonana zostanie płetwa fałszkil o długości 1,5-2,0 metra. Jest pomysł aby do owego falszkilu przykrecać elementy balastowe ze stali nierdzewnej 4xokoło20kg. Do tego wodne zbiorniki balastowe na dnie kabiny  - okolo 100 litrow wody. Razem mamy okolo 180 kg balastu. Dlaczego tak ? Jacht jest dość cieżki ze wzgledu na szkielet. Po drugie nie zdecyduje sie na ciagniecie samochodem osobowym przyczepy z ladunkiem okolo 500-600 kg a tyle wynosila by masa jachtu z balastem stalym.

Tak wiec mam do okreslenia wielkosc i polożenie fałszkilu

 

Miejsce zamocowania mocowania masztu do dachu kabiny. Czy wyznaczyć je z proporcji (6 metrow długości) czy tez metodą jaka zaproponowali fachowcy z zaprzyjaznionego klubu żeglarskiego - na wodzie mocowanie linek na rufie i dziobie do tego obrotowy bloczek i ciagniecie jachtu na wodzie i wyznaczenie "środka oporu bocznego"

 

Wyznaczenie maksymalnej długości masztu dla tego jachtu oraz powierzchni żagli. Obecnie posiadam żagle od Omegi.

 

To na razie tyle. Życze wszystkim forumowiczom wszystkiego dobrego na Świeta :-)

 

Pozdrawiam

 

Poprawiony: niedziela, 14 grudnia 2014 13:48  

Komentarze  

 
#1 struna59 2014-12-11 18:55
Więcej zdjęć prosimy. Struna.
 
 
#2 marski 2014-12-15 12:43
witam, tom. czy masz jeszcze ten maszt od ramblera, jak ci nie potrzebny, to bym go odkupił. mieszkam w sokołowie podlaskim, czy daleko do ciebie. pozdrawiam.
 
 
#3 Tom 2014-12-15 13:37
Cytuję marski:
witam, tom. czy masz jeszcze ten maszt od ramblera, jak ci nie potrzebny, to bym go odkupił. mieszkam w sokołowie podlaskim, czy daleko do ciebie. pozdrawiam.

Maszt mam. Zastanawiam sie czy go wykorzystac i przedłużać. Maszt znajduje się we Wroclawiu. Nie mam pojecia jaka jest rozsadna cena za taki maszt.
 
 
#4 marski 2016-02-16 08:39
witaj Tom, maszt kupiłem, minął już rok od ostatniego wpisu o budowie twojego jachtu. czyż byś zaniechał budowy. czekam na dalsze relacje z budowy. pozdrawiam.
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.