Witam
Rozpocząłem budowę jak wszyscy od wykreślenia siatki a następnie ram wręgowych zrobiłem to na białej płycie wiórowej.
Do odwzorowania denników przydała się kalka techniczna (podpatrzone u kolegi NOK-a) sprawdziło się bardzo dobrze.
Wycięcie kompletu denników poszło gładko
Moja Pasja jest balastowa denniki w miejscu mocowania balastu są 50mm i należało je skleić do wymagane grubości. Oczywiście wszystkie klejenia przy pomocy epidianu 5 z utwardzaczem PAC
Dennik w obróbce przez ręczny strug, praca przyjemna i niehałaśliwa
Po dennikach przyszła pora na wręgi. Postanowiłem zrobić je z trzech kawałków by zniwelować do minimum zakrzywienie słoi.
Widoczne zakosy elementów wręgowych przygotowanych do sklejenia
Klejenie wręgu z trzech elementów ,czynność nieco kłopotliwa by klejone elementy pokrywały się z liniami wykreślonymi na płycie ale udało się, po sklejeniu dwóch pojawiła się wprawa i szło nieźle. Klejone wręgi są mocne , zrobiłem próbę by złamać najdłuższy(wykonałem próbny wręg) i złamał się ale nie w miescu klejenia tylko obok ponieważ słoje nie przebiegały w linii prostej.nawet by złamać taki wadliwy wręg musiałem ieżle się namęczyć
zespalanie wręgów z dennikami oraz górnych elementów ram wręgowych pokładników i półpokładników
węzłówki i górne zamknięcia ram wręgowych w mesie ze względów estetycznych postanowiłem wykonać z mahoniu, przed sklejenim ich w całość ponakładałem odpowiednie profile (czyli frezowałem frezem o danym profilu)
węzłówka po obrobieniu
wręg C złożony
Powyższe czynności zostały powielone z poszczególnymi wręgami. Komplet ram wręgowych uzupełnionych sklejką sapeli tzn fornirowaną 1,5mmtrowym obłogiem mahoniu przedstawię w następnym artykule.
a oto ta sklejka
a na koniec nieład do zładu
Pozdrawiam T.K.
narzędzia« poprzednia |
---|
Komentarze
Dziękuje za komentarz. Pozdrawiam T.K.
Kanał RSS z komentarzami do tego postu.