Urlop i troche dobrej pogody pozwolilo dokonczyc kadlub. Polozylem laminat LH145 H147 i tkanina 163g/m² (dno dwie warstwy) plus puszka szpachli epoksydowej. Poklad przod 9mm sklejka brzozowa wodoodporna i dla sternika lawaczka takoz -impregnowane pokostem z drewnochronami tak jak i reszta lodzi wewnatrz. To czerwone to olejna ftalowa. Pozostaje polozyc pouliretan dwuskladnikowy i zrobic uchwyt na maszt, wprowadzic dulki i uchwyt na ster.
Koszta tym razem to 5kg epoxydu z utwardzaczem, szpachla i puszka farby olejnej. Czas zainwestowany to tydzien urlopu. Pomocnikow nie mialem, ale i przeszkadzaczy tez nie.
Bardzo zgrabna łódka wyszła. Zrzucałeś już ją na wodę? Pamiętam, że jest zbudowana z bardzo cienkiej sklejki i ciekaw jestem jak jest ze sztywnością kadłuba.
Na wodzie jeszcze nie byla i dotrze do wody po pomalowaniu . Sklejka 4mm + warstawa laminatu na bardzo cienkiej tkaninie poliestrowej- na dnie dwie warstwy +warstwa laminatu na tkaninie szklanej 163g/m²- na dnie dwie warstwy. Nie mam dobrego porownania, ale pamietam, ze remontowany OK byl mniej sztywny. Inna geometria lodzi, zobaczymy na wodzie. Fakt wyglada zgrabnie, ale wykonanie dosc "rustykalne". Nie stac mnie bylo czasowo na jej dopieszczenie. Dbalosc o szczeguly nie podniosla by poniesionych kosztow, ale wydluzyla czas powstawania lodzi.
Najpierw jeszcze musze podpytac o zagle. Uszylem w zimie cos z bawelny, oczywiscie luger 6,4 m², ale mam watpliwosci. Potrzebuje projektu, konsultacji ozaglowania lodzi. Cos tam juz napisalem, moze Adam zamiesci te pytania wieczorem jako nowy odcinek.
Pozdrawiam Andrzej
Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.
Komentarze
Polozylem laminat LH145 H147 i tkanina 163g/m² (dno dwie warstwy) plus puszka szpachli epoksydowej.
Poklad przod 9mm sklejka brzozowa wodoodporna i dla sternika lawaczka takoz -impregnowane pokostem z drewnochronami tak jak i reszta lodzi wewnatrz.
To czerwone to olejna ftalowa. Pozostaje polozyc pouliretan dwuskladnikowy i zrobic uchwyt na maszt, wprowadzic dulki i uchwyt na ster.
Koszta tym razem to 5kg epoxydu z utwardzaczem, szpachla i puszka farby olejnej. Czas zainwestowany to tydzien urlopu. Pomocnikow nie mialem, ale i przeszkadzaczy tez nie.
Andrzej
Sklejka 4mm + warstawa laminatu na bardzo cienkiej tkaninie poliestrowej- na dnie dwie warstwy +warstwa laminatu na tkaninie szklanej 163g/m²- na dnie dwie warstwy. Nie mam dobrego porownania, ale pamietam, ze remontowany OK byl mniej sztywny. Inna geometria lodzi, zobaczymy na wodzie.
Fakt wyglada zgrabnie, ale wykonanie dosc "rustykalne". Nie stac mnie bylo czasowo na jej dopieszczenie. Dbalosc o szczeguly nie podniosla by poniesionych kosztow, ale wydluzyla czas powstawania lodzi.
Pozdrawiam
Andrzej
Kanał RSS z komentarzami do tego postu.