SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Sklejkowe Motorowe Klasyczna motorówka budowa Klasyczna motorówka budowa 3

Klasyczna motorówka budowa 3

Email Drukuj PDF

Witam Wszystkich

Poszywanie rozpoczęte ,wreszcie wyłaniają się jakieś kształty , dotychczas były one  tajemnicą . Obawiałem się ułożenia sklejki  na dziobie (gięcie wychodziło nie w  walec tylko w kulę ) , ale wszystko sprawnie poszło .

Increase

Increase

Dwie ostatnie fotki  to alternatywa pływania  gdy temperatura minusowa .Parę wieczorów w warsztacie z pomocą kolegi  powstało coś takiego , początkowo za napęd miał służyc żagiel od serfingu ale okazał się za mały i trzeba było zrobic sobie  samemu wiatr.Wymaga jeszcze rtochę pracy, ale jak narazie działa

Increase

Increase

Poprawiony: sobota, 16 lutego 2013 16:21  

Komentarze  

 
#1 Jacek 2013-02-16 19:42
Zajefajny bojer. Też mi chodzi po głowie, może na przyszły sezon coś pomyśle, żeby w zimie ponaginać. Z czego zrobiłeś "łyżwy", ciąłeś z arkusza blachy czy może miałeś jakieś gotowe?. A co do samej konstrukcji to wykonałeś ją z gotowych planów, czy improwizowałeś?
 
 
#2 motorad 2013-02-17 18:29
Wymiary wziąłem z planów bojera DN dostępnych bezpłatnie na stronie Mazuryinfo. Kadłub uprościłem ,boki zrobiłem z desek dno i górę z sklejki 6mm. Płozy wykonałem z płaskownika 10x60 ,ale są za słabe .Ostatnio wpadłem trochę pod lód i się wykrzywiły, trzeba je wzmocnić jak w planie DN-a.Tak jak wcześniej z deski windsurfingowej jest za mały musiało by mocno wiać aby polecieć. Muszę kupić jakiś większy żagiel i maszt, ale to temat na przyszłą zimę a na razie trzeba zająć się motorówką .
 
 
#3 Marcin Pecak 2013-02-27 16:57
Witam!
Gratuluje postępów z klasyczną motorówką. Widzę, że kształty przypominają mojego Passata. Jeśli chcesz to mam sporą kolekcję zdjęć klasycznych motorówek, może być przydatna przy wykończeniu (detale, kolorystyka itp.)

Co do sterowania u mnie właśnie są linki, konstrukcja bardzo prosta, czy skuteczna okaże się na wiosnę. Jeśli wykonasz swój układ sterowania wrzuć kilka dokładnych zdjęć, sam zastanawiam się nad modernizacją tego elementu.
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.