SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Sklejkowe Żaglowe Quinto - Sławek zbudował katamaran ze sklejki KATAMARAN QUINTO SPORT NA WODZIE SEZON 2014

KATAMARAN QUINTO SPORT NA WODZIE SEZON 2014

Email Drukuj PDF

 

Witam ponownie wszystkich miłośników szybkiego pływania..Mój ostatni artykuł rzeczywiście był skromny w treści..Na prośbę Adama postaram się napisać troszkę więcej..Niestety w tym sezonie nie udało mi się wiele popływać..Dlatego nie wszystko jeszcze jest gotowe na 100%..Pierwsze pływanie było super chociaż temperatura nie rozpieszczała ale było to co najważniejsze WIATR..Łódka spisała się świetnie chociaż wszystko było troszkę chaotyczne i załoganci kompletni amatorzy..Quinto płynie naprawdę szybko jest super stabilne  przy wietrze ok. 4-5B można postawić puszkę z napojem na pokładzie i robić zwroty sprawdzone..Oczywiście pojawiły się też problemy ,oczywiście ze sterami ..Płetwy sterowe nie chciały współpracować..Zacinały się nie można było fałami wyciągnąć z wody ani ustawić w pozycji do pływania..Drugiego dnia połamaliśmy jeden z rumpli a drugi mocno nadłamaliśmy  były za delikatne ..Naprawa zajęła pół dnia oczywiście prowizoryczna.. Elementy  wózka marketowego i srebrna taśma było OK..Wytrzymały do końca..Następne 6 tygodni spędziłem nad zbudowaniem nowych mocniejszych rumpli dopracowaniem systemu opuszczania i podnoszenia płetw sterowych wykończeniem wnętrza wykończeniem przyczepy oraz wiele drobnych prac wykończeniowych..Pierwszego sierpnia musiałem wyjechać do Anglii..Łódkę oczywiście zabrałem ze sobą z nadzieją że uda mi się popływać na wyspie..Wcześniej już tu pływałem na WINDSURFINGU..

 

Miejscówka w Anglii RUTLAND WATER..Pogoda piękna jezioro dość duże wiatr marzenie OK. 5B..Wodujemy taklujemy i na wiatr ..Stery działają świetnie łódką steruje się lekko..Bardzo dobrze reaguje na stery..

Drugiego dnia słońce i oczywiście fantastyczny wiatr co najmniej 5B..Wszystko działa jak należy ..Niestety ok. godziny 15 straciliśmy jeden ster..Pękła płetwa sterowa prawdopodobnie od naporu bocznego wody..Nie wspomniałem wcześniej o żaglach blisko 30m kw chyba byłem trochę   przeżaglowany  ale dlatego zbudowałem katamaran..Oczywiście trzeba było zwinąć foka i zrefować grota do minimum i wracać do mariny na jednym sterze..

Weekend można zaliczyć do udanych mimo awarii..Tylko na wodzie można sprawdzić i dopracować łódkę..Na tym zakończył się mój sezon na wodzie..Ponieważ jestem za granica zrobienie nowych płetw sterowych tutaj  było praktycznie nie możliwe..Wyprawa do polski zbudowanie nowych dużo mocniejszych płetw sterowych zajęło mi ok. 5 tygodni..Zrobiła się jesień..Niedługo wracam do polski mam dwunasto punktową listę rzeczy do zrobienia na następny sezon..Myślę że będę gotowy na Maj .. Pozdrawiam wszystkich żeglarzy Sławek

Poprawiony: niedziela, 30 listopada 2014 23:03  

Komentarze  

 
#1 wolnym 2014-12-01 09:19
Katamaran rzeczywiście dostarcza radości z szybkiego pływania. Zmierzyłeś prędkość ?
 
 
#2 Michał B 2014-12-08 22:40
Hej. Na tej przyczepce typu SAM zaciągnołeś ten katamaran do UK? Pytam bo planuje budowę w UK i jakoś będę musiał zabrać ten jachcik do PL.
 
 
#3 Slawek 2015-01-27 12:24
Tak jak widać na pierwszej fotografii ,oczywiście auto angielskie...Jeśli mieszkasz w UK powinieneś wiedzieć że przyczepy w UK nie mają własnej rejestracji więc wszystko gra..Zakładasz rejestracje z auta i w droge ( auto oczywiście angielskie )..Ciekaw jestem co i gdzie chcesz zbudować napisz do mnie na funwind@gazeta.pl bo rzadko zaglądam do moich artykułów...pozdrawiam
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.