SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Stalowe Żaglowe Pasja 590 MS z aluminium PASJA 590 MS ALU cz. 44 Łoże do jachtu

PASJA 590 MS ALU cz. 44 Łoże do jachtu

Email Drukuj PDF

IncreaseIncreaseIncreaseIncreaseIncreaseIncrease

Poprawiony: niedziela, 22 stycznia 2023 23:08  

Komentarze  

 
#1 Pasja 590 MS ALU 2023-01-08 13:06
Dlaczego tak złożony projekt i wykonanie? Otóż projekt z założenia musiał uwzględnić następujące cechy. 1/ Szerokość łoża musiała być mniejsza niż max szerokość jachtu. 2/ Możliwość przemieszczania jachtu na kołach na krótkich odcinkach ułatwiający załadunek na platformę i wodowanie nawet z rampy/slipu. 3/ Obniżenie jachtu tak aby posadzić go na gruncie po uprzednim podłożeniu pod kil deski. 4/ Zdjęcie kół przed posadzeniem jachtu na gruncie. 5/ Możliwość stabilizacji na nierównym podłożu za pomocą widocznych standardowych stóp podstawy w rusztowaniach. Stopy te zarazem służą jako hamulec dla łoża i pomagają zdjęcie kół. 6/ Zdjęcie koła wymaga jedynie nieznacznego uniesienia łoża za pomocą prostego podnośnika hydraulicznego. Dobór materiału nie był szczególnie wyrafinowany i nie poprzedzały go jakieś obliczenia wytrzymałościowe. To był po prostu złom, który zbywał mi po wymianie płotu (słupki ogrodzeniowe).
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.