SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home MarUla - sklejkowy klasyk Meaban - inaczej MarUla - Mieszam żywicę i laminuję wsporniki podłogowe

Meaban - inaczej MarUla - Mieszam żywicę i laminuję wsporniki podłogowe

Email Drukuj PDF

Dzisiaj trochę chemii i jak zwykle krótko ;)

Jak zawsze przed czymś nowym tak i przed pierwszym mieszaniem żywicy z utwardzaczem miałem poważną minę i trochę trzęsące ręce. Jednak nie taki diabeł straszny. Przed oczyma miałem taką oto tabelę,

a warsztat do mieszania wyglądał tak:

W supermarkecie kupiłem na  przecenie plastikowe miseczki, drewniane łopatki (po 20 gr/szt.!!!), w Castoramie zaciski, rękawice i folie, wagę dostałem w prezencie. Do klejenia używam Epidianu 5 z utwardzaczem PAC w stosunku 1:1. Wg mnie w porównaniu np z klejem cyjanoakrylowym, którego używam w modelarstwie, mieszanka ta jest praktycznie bezwonna, co mnie pozytywnie zaskoczyło. Zawsze pod ręką mam czysta szmatę i aceton. Najważniejsze o czym należy bezwzględnie pamiętać to gumowe rękawiczki, bez nich radzę się do żywic nie dotykać, folia malarska, którą po pracy zwijam i wyrzucam do kosza, stare ubranie (lepiej go potem żonie nie pokazywać) no i oczywiście  zupełny brak pośpiechu :)

Efekt pierwszego klejenie, którym celem ma być tzw: „laminated floor”, widać na poniższym zdjęciu:

Teraz jadę na wakacje, !!!! 2 tygodnie, !!!!, ale zaraz po powrocie biorę się za dziobnicę (śmieszne są te polskie nazwy :) ) , laminowanie i klejenie skrzynki mieczowej i steru.

Poprawiony: czwartek, 22 lipca 2010 11:42  

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.