SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home MarUla - sklejkowy klasyk Meaban - inaczej MarUla - ołów na balast

Meaban - inaczej MarUla - ołów na balast

Email Drukuj PDF

Kiedyś Perfect śpiewał bodajże w "Lokomotywie", że "będę zbierał złom". I słowo stało się ciałem. Zacząłem zbierać złom, a dokładnie ołowiowy (ołowiany ;)) złom. Jest to materiał w skupach złomu poszukiwany przez kupujących i niechciany przez skupy złomu, czyli jak widać wszyscy są szczęśliwi. ;)

Jeżeli ktoś zobaczy kiedyś coś małego, leżącego w trawie z wyglądu przypominającego metal i będzie próbował to podnieść i zrobi przy tym "o k.....",Wink to znaczy, że to ołów. My żeglarze jesteśmy podobno jego najzagorzalszym fanem. Ktoś kiedyś powiedział, że żeglarstwo to wożenie w tą i z powrotem kilku ton ołowiu - jest w tym źdźbło prawdy.

Wracając do mojego złomu. Wg konstruktora potrzebuję na balast ok. 200 kg ołowiu osadzonego w falszkilu. Widać to na poniższym schemacie.

Zbierałem pół roku i mam już 177 kg !!! , co pokazują poniższe skomplikowane rachunki. Brakuje niewiele, + 5% na straty.

A tak wygląda mój złom, który niedługo mam nadzieje przerodzi się w bardziej kształtną masę, o czym na pewno opowiem.

Na koniec jedna bardzo ważna uwaga. Ołów wykorzystuje się oprócz balastu także do innych celów. Jakich, każdy kto skończył szkołę podstawową niech się domyśli. Także sprawdzajcie, skąd wasz ołów jest - bo zdrowie Wasze i innych najcenniejsze.

Pzdr

Marcin

Poprawiony: czwartek, 07 października 2010 21:51  

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.