SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Prace zimowe

Email Drukuj PDF

PRACE  ZIMOWE

Prace przy łodzi prowadziliśmy zimą nawet przy średnim mrozie. Po kilu miesiącach prac wiemy ,że najlepiej pracuje się przy kadłubie stalowym gdy pogoda jest sucha, chłodna, bezwietrzna i pochmurna. Mam tu na myśli prace pod gołym niebem. Słoneczna pogoda w ciepły wiosenny czy letni dzień nie jest zbyt długo możliwa. Metalowy kadłub rozgrzewa się mocno, długie spawanie przy silnej operacji słonecznej jest ciężkie dla oczu. W dni wilgotne i wietrzne spawanie jest bezsensowne gdyż połączenia spawane otrzymamy bardzo kiepskiej jakości.

Staraliśmy się wykorzystać dobą pogodę maksymalnie. W połowie marca kadłub był gotowy do obrócenia. Zamówiony dźwig załatwił sprawę szybciutko i mogliśmy rozpocząć prace wewnątrz kadłuba. Rozpoczęliśmy więc drugie spawanie wszystkich połączeń .

Poprawiony: środa, 20 czerwca 2012 22:35  

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.