SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

POSZYWANIE

Email Drukuj PDF


Pod koniec września 2011 rozpoczęliśmy poszywanie kadłuba blachą. Blachy paliliśmy na bieżąco z użyciem palnika plazmowego i łączyliśmy spoinami punktowymi z użyciem spawarki typu migomat. Dno ( stępka ) wykonane jest z blachy 5mm a cała reszta z blachy 3 mm. Po dwóch miesiącach pracy weekendowej kadłub był poszyty .Zdarzały się nam drobne błędy i kłopoty lecz jak zauważyłem na początku naszych prac „ blacha wiele wybacza”. To nie to samo co laminat. Zawsze można odciąć, wypalić ,zeszlifować i powtórzyć właściwie dany element.

Po zakończeniu poszywania można było zacząć spawać kadłub „ na gotowo” Zaczęliśmy od łatwiejszej strony czyli zewnętrznej. Następnie spawaliśmy od środka. Tutaj jednak wykonujemy spawy elektrodami .Łączymy na razie 13-20% długości połączeń. Istotne jest aby kadłub nie uszkodził się gdy będziemy go podnosić dźwigiem i ustawiać stępką do dołu .

Po odwróceniu kadłuba spawanie wnętrza  będzie dużo łatwiejsze i użyjemy znowu spawarki z osłoną gazową.

Planuję, że w lutym/marcu 2012 odwrócimy kadłub i będziemy spawać poszycie wewnątrz a potem wzmacniać je wręgami . Potem pokłady i detale stalowe. Wczesną jesienią chciałbym wypiaskować i wymalować jacht i zabudować go hangarem .

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ


 

Poprawiony: czwartek, 05 stycznia 2012 21:31  

Komentarze  

 
#1 wolnym 2012-01-06 17:56
Blacha tak jak drewno, wiele wybacza :) Piękne to będzie. Kibicuje wszystkim pozytywnie zakręconym, Tobie też.
 
 
#2 tomil 2012-01-16 20:19
Będzie piękna nowa jednostka. Mam nadzieję, że kiedyś spotkamy się na szlaku. Życzę powodzenia i wytrwalości w budowie.
Pozdrawiam
Tomek
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.