SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Łódka Turystyczna Łódka Turystyczna cz.1

Łódka Turystyczna cz.1

Email Drukuj PDF

Witam od jakiegoś czasu buduję łódkę wędkarsko-turystyczną nawet wystawiłem dziennik na blogu

ale to trochę jest anonimowe i zbyt mało ludzi mnie odwiedza , a przydałyby się jakieś podpowiedzi

od ludzi ,którzy już coś zbudowali i mają większe pojecie niż ja. Dlatego też wystawiać będę co jakiś

czas części mojego dziennika aż dotrę do aktualnego stanu budowy za podpowiedzi, rzetelne oceny

dziękuję

Początki pomysł realizacjaIncrease

Długo zastanawiałem nad własnoręcznym zbudowaniu małej łódki do połapania ryb,czy odpoczynku na wodzie.,przeglądem internet szukałem grzebałem i tak naprawdę nie znalazłem nic co w 100% odpowiadało mojemu wyobrażeniu o mojej łodzi.
Założyłem sobie zrobić coś co spełniłoby kryteria łodzi wiosłowej jak i żaglówki, ale nie takiej jakich pełno widać nad wodą mydelniczek, wymarzyłem sobie wykonać ją z materiału który znam,kocham z drewna i tak naprawdę oprócz funkcji użytkowych ma wyglądać.
Nawet zwróciłem się do pewnych ludzi którzy wedle wszelkich opinii są guru w budowie jachtów,ale pewnie bombardowani są takimi e-mail lub nie są zainteresowani, lub nie mieli czasu,nic nie zniechęciło mnie to i pościągałem,drukowałem przerabiałem, muszę przyznać że nie znam się na tym nic i moja wiedza jest czysto teoretyczna i pewnie popełniłem pełno błędów a jeszcze więcej zrobię ale nic następna będzie lepsza.
Mój wybór padł na skif z ożaglowaniem lugrowym,wykonany z listewek sosnowych trochę przeplatanych mahoniem ,ale to jeszcze się okaże, nawet nie wiem dlaczego padło na takie rozwiązanie ,ale mnie się spodobało i już i w głowie nie poprzestawiasz to nic że mały kont że z tylko wiatrem ,nic i tak nie jestem orłem żeglarstwa ,a może za jakiś czas jak już zabraknie mi wiatru zbuduję coś nowego ,ale to tylko dywagacja
Dla uzupełnienia wszystkich głupot które napisałem powyżej na drewnie znam się nawet bardzo,dostępność do maszyn mam nieograniczony no mam ich całkiem sporą ilość wszelakiej zajmuję się odnawianiem pianin i fortepianów robię jakiś ławki i stołki do tych instrumentów
i wiele jeszcze innych pierdół z drewna .

Początki zawsze są najgorsze ja zacząłem od przygotowania konstrukcji wręg pawęży
Pociąłem kilka dekli żeby zrobić wręgi

 

pawęż listewki szkieletPociąłem już kilka dekli od fortepianów zrobiłem wręgi grodzie i pawęż kleiłem na styk jednak zdecydowanie zwiększyłem powierzchnię klejenia nawet czterokrotnie stosując frez grzebieniowy nie wiem czy tak się robi ale nie zaszkodzi .
Przyszedł czas na wypoziomowanie ławy i montaż pawęży, grodzi ,wręgów


No ładnie dodawałem ,powiększałem i wyszło mi kawal łajby chyba przesadziłem a miała być mała łódeczka ,a tu 5metrów na 1,76 nic mały nie jestem jest szansa że nie utonę

Poprawiony: niedziela, 09 stycznia 2011 23:15  

Komentarze  

 
#1 Wicherek 2010-11-29 22:48
Czemu takie małe zdjęcia?
Zaczyna się ciekawie ale niewiele widać... :sad:
 
 
#2 buksztel 2010-11-30 01:33
Witam jak milo spotkac fachure od drewna :-) wszystko co pokazales zrobiles poprawnie ,szkoda tylko tych dekli na wregi budowlane (buksztele) .Laczenie wielowpustowe (grzebieniowe ) jest jak naj bardziej poprawne , pytani czym kleiles? . Jestem pod wrazeniem parku maszynowego, poza tym to co pokazales to na pewno nie jest skif , wyglada na lodz z wschodniego wybrzeza np Main pozdrawiam i pytaj chetnie podpowiem :-)
 
 
#3 Jacek 2010-12-02 20:36
Hallo, mam pytanie-dlaczego wybrales ozaglowanie lugrowe?, ktore jak piszesz nie jest najlepsze na plywanie ostro do wiatru.
Ozaglowanie guari albo sztakslowe umozliwi ci lepsze halsowanie.
pozdrowienia
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.