SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Pasja 384 relacja z budowy Pokłady prawie zamontowane

Pokłady prawie zamontowane

Email Drukuj PDF

Pokłady zamontowane, płpokłady w połowie:) Fortkpik i achterpik zaipregonowane trzykrotnie Wood Primer 12 i pomalowane Empaur Marina. Pokłady i półpokłady, podłoga i burty od strny kokpitu oraz grodnie również zaimpregnowane trzykrotnie Wood Primerem 12. Na zdjęciajch niestety pokłady tylko położone, ale stan obecny to zamontwane. Przy pokładzie dziobowym musiałem użyć wkrętów nierdzewnych. Do półpokładów i pokładu rufowego użyłem gwoździ miedzianych, wszytko klejone poliuretanem.

Początkowo miałem zamiar podłoge i i burty w kokpicie malować farbą poliuretanową białą. Jednak po zastanowieniu chyba pozostanę przy naturalnym kolorze sklejki. Na kolor zawsze jest czas. Znacie jakiś dobry lakier transparentny? Kupiłem w casto... 3v3 jachtowy ale boję się go położyć:(. Pomolowałem nim na póbę drwniany stolik, przypadkowo połozyłem na wyschniętym lakierze butelkę z rozcieńczalnikiem do epoksydów (dno butelki było mokre od rozcieńczalnika). Zrobił się brzydki "wyżarty" ślad. To pewnie normalne ale i tak się obawiam. Prosze o radę, co i jak? Na burty planuję Emapur Marine biały lub granotowy. (Dno i burty do KLW zalaminuję.)

Poprawiony: niedziela, 29 kwietnia 2012 21:57  

Komentarze  

 
#1 wolnym 2012-05-07 15:40
Nie maluj tym g... z Castoramy. Wrzuć najpierw woodprimer'a z Olivy 2 razy dobrze rozcieńczony za pierwszym razem, a potem clear gloss dwuskładnikowym np Epifanes.
 
 
#2 Jarek 2012-05-08 21:13
Cytuję wolnym:
Nie maluj tym g... z Castoramy. Wrzuć najpierw woodprimer'a z Olivy 2 razy dobrze rozcieńczony za pierwszym razem, a potem clear gloss dwuskładnikowym np Epifanes.

Woodprimer już położony trzy warstwy, teraz coś na wierzch clear gloss lub SEA-LINE Poliuretan Bezbarwny. Dzięki!
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.