SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Ripp van Winkle - Oldtimer z drewna i sklejki Ripp van Winkle - Oldtimer z drewna i sklejki

Ripp van Winkle - Oldtimer z drewna i sklejki

Email Drukuj PDF

Witam serdecznie i pozdrawiam budowniczych, kibiców ,fachowców oraz tych co dzielą się na dwie odwieczne grupy za i przeciw,czyli uda się i nie.

Taka przejmująca cisza w eterze-pomyślałem,że czas zacząć i ten początek zobliguje mnie bardziej do pomyślnego finału,czyli spotkania się z kolegami w Rynie lub Mikołajkach (lipiec lub sierpień).

Jacht ,który buduję to moja druga jednostka. Pierwszą była ,,Pasja''.  Obecnie buduję nieco większy - 6,60 z bukszprytem na 2,40, miecz uchylny. Ożaglowanie gaflowe, drzewca świerkowe, poszycie sklejka. Sylwetka bardzo podobna do Nesha.

Kolejny krok to montaż skrzyni mieczowej i skegu. Wkrótce zamieszczę więcej zdjęć. Proszę o opinie na temat epidianu 53 - jego przydatności do laminowania poszycia.

Życzę kolegom udanych cięć i klejeń. Pozdrawiam.

 

Increase

 

 

 

 

 

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 10 stycznia 2011 14:51  

Komentarze  

 
#1 buksztel 2010-11-28 00:50
Witam,
ladny, klasyczny kadlub (nie odwracaj zdjec, bo sa mniej czytelne ) ;-) Epidian 53 oparty jest na styrenie, dosc dobrze sie nim pracuje, ale polecam Ci epidian 52 jest zdecydownie lepszy i mniej uciazliwy (zapach).
Pozdrawiam :-)
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.