SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Rip van Winkle cz.7

Email Drukuj PDF

Witam . Pozdrawiam kibiców i szczególnie budowniczych . Przedstawiam obiecaną symulację . Zdrowia i udanych cięć życzę.

Powiększ

 

Powiększ

Powiększ

 

Powiększ

 

Powiększ

 

Powiększ

 

Powiększ

 

Powiększ

 

 

Powiększ

 

Powiększ

 

 

Powiększ

 

 

 

 

 

Powiększ

Poprawiony: poniedziałek, 06 lutego 2012 00:04  

Komentarze  

 
#1 Artur Kołoszczyk 2012-02-06 08:15
Witam, gratuluję pięknego, klasycznego jachtu. Na zdjęciu widzę, że używasz kleju konstrukcyjnego, który zosta na forum skrytykowany i zalecany raczej do klejenia drobnych elementów. Z wpisów wynika, że tylko "epoksyd". Mam już blisko problem wyboru kleju do konstrukcji ndbudowy i zabudowy i proszę o odpisanie jak sprawdza się Twój klej D4?
Pozdrawiam i tak trzymaj.
 
 
#2 wolnym 2012-02-07 10:16
Cudeńko :) Widzę, że będziesz robił talrepy do olinowania stałego ?
 
 
#3 struna59 2012-02-07 16:06
Dziękuję , Twój prezentuje się równiez pięknie i obiecująco.
Talrepy chyba powinny być wypukłe . Może znajdę czas i wymienię . Szkoda mi każdej godziny. Czuwaj.
 
 
#4 Artur Kołoszczyk 2012-02-08 08:31
Piękny klasyk, gratuluję!!!
Czy klej który używasz do konstrukcji /soudal D4/ sprawdzil się? Bo na tym forum byl odradzany do klejenia konstrukcji, nawet przez administratora.
Sam będę używal do oldtimera i chcę się upewnić przed podjęciem decyzji.
Pozdrawiam, tak trzymaj.
 
 
#5 struna59 2012-02-22 16:07
Witam Artura. Dziękuję za gratulacje. Elementy klejone ,powinny ściśle do siebie przylegać , trzeba je mocno ścisnąć ,na całej powierzchni. Przemyć acetonem ,przed klejeniem zwilżyć wodą .szczególnie duże powierzchnie . Zalecają nawet wiercić otwory - bez dostepu wilgoci z powietrza zakręca się go po prostu w słoiku. Zawiódł mnie na zimno giętym mahoniu ,słabo klei dąb -to chyba kwestia garbników. lepiej unikać przeżywiczonej sosny . sklej to co masz kleić i rozerwij. Drewno lub sklejka musi się rozwarstwić , ale obok spoiny.Jeżeli spoina jest mocniejsza od klejonych materiałów to jest ok.Pozdrawiam. Przyślij zdjęcia jachtu.Czołem
 
 
#6 struna59 2012-02-22 20:41
Arturze ; sięgaj głęboko w regał. Klej musi mieć wydrukowaną datę produkcji- konfekcji. Kupuj ten najmłodszy. Spróbuj kleju rozprowadzanego przez śrubowego Wurtha. hej.
 
 
#7 wolnym 2012-02-22 22:04
Co do klejenia dębu to fakt, każdy odradza, pisząc , że dąb ma bardzo złe właściwości do klejenia. Dodam tylko, że poległem ostatnio przy Merbale. Chciałem go na dziobie zalaminować wyginając i klejąc warstwa po warstwie in-situ. Wszystko potem zaczęło odchodzić przy prostej obróbce frezarką. Przeżyłem leciutkie załamania, ale się jakoś pozbierałem - 2 tygodnie w plecy :( . Pewnie merbau też coś ma w sobie (jakieś olejki) i słabo się laminuje jednocześnie wyginając. Zrobiłem ostatnio kilka prób z mahoniem i orzechem i ten ostatni jest genialny. Ma tylko jedną wadę, jest strasznie drogi.
 
 
#8 Jaroslaw Przybylek 2013-02-13 20:15
Wspanialy klasyk.Ksztalty jachtu z publikowanego rysunku sugieruja linie 19 wiecznych oldtajmerow i jeszcze te zagle... .Patrzyles na strone Stevenson pocket yacht na Weeckendera? Jest tam wiele ciekawych rozwiazan, ktore w przyszlosci moga ci sie przydac.Odkilku miesiecy go ogladam i jestem sklonny zakupic rysunki.Pozdrawiam.
 
 
#9 Bogusław Wasilewski 2016-10-04 12:52
Bardzo mi się podoba. Piękna robota.
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?



Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.