SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home SALMO 15 budowa Krzysztofa DZIENNIK BUDOWY, Podejście nr 1 - zimowe przygotowania

DZIENNIK BUDOWY, Podejście nr 1 - zimowe przygotowania

Email Drukuj PDF

 

Data

Ilość przepracowanych godzin

Czas łącznie

10.11.2017

4

4

 

W związku z tym że na pomysł relacjonowania moich zmagań wpadłem dopiero po rozpoczęciu budowy, początkowo nie fotografowałem wszystkiego co mógłbym wam pokazać ale postaram się w miarę możliwości wszystko opisać.

Po długich przemyśleniach od czego by tu zacząć doszedłem do wniosku, że zamiast przenosić wszystkie elementy bezpośrednio na sklejkę łatwiej będzie mi przygotować szablony na arkuszach brystolu, a na wiosnę gdy postaram się ruszyć z budową pozwoli to na zaoszczędzenie czasu związanego z nanoszeniem elementów na sklejkę. Tak sobie wymyśliłem że przedzielając element pionowa osią symetrii i przygotowując szablon tak naprawdę połowy elementu przy późniejszym odrysowywaniu kształtów na sklejce pozwoli mi to uzyskać idealnie symetryczne elementy a przy okazji zaoszczędzić na materiale z którego przygotowywane są szablony. I tak w pewien listopadowy wieczór powstały szablony wszystkich wręg, grodzi oraz miecz.

Increase

Niestety nie mam zdjęć ale aby ułatwić sobie sprawę i mieć miecz o kształcie dokładnie takim jak w projekcie, górną i dolną część które są zaokrąglone wydrukowałem sobie w skali 1:1 i przeniosłem na papier.  Plan jaki został założony to do wiosny zgromadzić większość niezbędnych elementów jak śrubki, metalowe elementy na okucia oraz niezbędne narzędzia.

Poprawiony: wtorek, 27 marca 2018 09:31  

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.