SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Sztrandek 550 mikro sztrandek cz 14 - szpachlowanie kaduba

sztrandek cz 14 - szpachlowanie kaduba

Email Drukuj PDF

W końcu udało się na chwile oderwać od obowiązków i pracy. Początki szpachlowania. Szpachluje epidianem 53 + z1 i mikrobalonami 120g /l . jako że ręce brudne jest jedna fotka sukcesywnie będę kolejne

Increase

pozdrawiam szkutników

kolejna fotka . Z racji sezonu "eventowego" i nawału pracy szpachluje popołudniami wiec idzie opornie ale mimo wszystko do przodu :)

Increase

wyszpachlowane 1 warstwa

Increase

 

Poprawiony: środa, 21 września 2016 08:01  

Komentarze  

 
#1 Gacek 2016-09-14 21:28
Witaj Michale!
Obserwuję Twoją pracę szkutniczą i muszę stwierdzić, że konsekwentnie realizujesz założony plan. Gratulacje! Mam nadzieję, że pogoda dopisze i temperatura pozwoli Ci skończyć szpachlowanie. Jeżeli się ochłodzi - polecam utwardzacz TFF - rewelacja. Można robić szpachlówkę nawet poniżej 10 stopni C. Ale to chyba wiesz. Przy laminowaniu pokładu i kabiny KONIECZNIE zastosuj tzw. delaminaż. Sprawdziłem doświadczalnie! Żadnego polepu
i co najważniejsze powierzchnia laminowanej sklejki jest idealnie równa - a więc 80% mniej szpachlowania i szlifowania. Tkaninę do delaminażu kupisz w Radomsku w sklepie z tkaninami w pobliżu dworca PKP (dawny budynek dworcowego hotelu). Cena 5,00 zł za mb szer. 150cm! Pozdrawiam i dalej kibicuję! Gacek.
 
 
#2 michałradomsko 2016-09-19 09:42
Zdecydowanie czeka mnie TFF super utwardzacz jako jedyny dopuszczony przez PRS ( z tego co wiem ) jedyne co mi się w nim nie podoba to czas pracy. Jako ze szlifowanie zawieszone - chwilowo weekend w pracy TFF "idzie" wielkimi krokami. Prośba jeśli możesz więcej o delaminacji - chodzi mi o nazwę tkaniny reszta jasna :)

p.s. dzięki za kibicowanie ( już myślałem zę jestem jedynym "wariatem" w okolicy

pozdrawiam Michał
 
 
#3 Gacek 2016-09-19 21:26
Witam!
W temacie delaminacji. to co już doświadczalnie
sprawdziłem:
- tkanina poliestrowa na podszewki - bardzo cienka, różne kolory,szerokość 150 cm - koszt 5 zł/mb Najtaniej na Reymonta koło przejazdu przy dworcu, Na Przedborskiej 8 zł/mb.
- nakładać trzeba jako ostatnią, wierzchnią warstwę laminatu(tj. tkaniny szklanej). Jeżeli po nałożeniu przesyci się żywicą, to jest OK . Można pomóc sobie wałkiem futrzanym, jeśli słabo się przesyca, a także można dodać trochę żywicy w tych miejscach.
- bardzo ważne! Tkaninę poliestrową trzeba nakładać mocno naciągniętą, by uniknąć powstawania pęcherzy powietrza, które b. trudno usunąć. Dlatego do nakładania potrzeba pomocy kilku osób - każda łapie za krawędź płachty i równo nakładamy na laminowaną powierzchnię.
- jeżeli powstałych pęcherzy nie można usunąć - zostaw je w spokoju. W tych miejscach, po 24 godzinach będzie widać strukturę
tkaniny, którą po lekkim przeszlifowaniu i przemyciu acetonem, zaszpachlujesz i wyszlifujesz.
- po tych 24 godzinach trzeba tkaninę zerwać. Dlatego, przynajmniej z jednej strony położonej tkaniny delaminacyjnej, należy zostawić suchy, tzn. niezalaminowany pasek, by było za co chwycić palcami. Bez tego suchego fragmentu jedt ciężko.
- zrywamy tkaninę powoli, z wyczuciem.
Tyle z moich bardzo świeżych doświadczeń. Może zbyt zawile to przedstawiłem i coś jest niejasne - pytaj.
W okolicach Twojego miejsca zamieszkania "wariatów"
jest przynajmniej dwóch. Pozdrawiam! Gacek
 
 
#4 michałradomsko 2016-09-21 07:59
ok wszystko jasne wielki dzięki
 
 
#5 Zakowka 2016-10-05 09:26
Wariatow jest wiecej rozsianych po calym swiecie i bardzo dobrze, ze tacy sa.
Nie mozna zostawic tej tkaniny poliestrowej na laminacie jako drugiej warstwy tkaniny?
Ladna linie ma ten sztrandek.

Pozdrowienia Michal, Gacek

Andrzej Wierzejski
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.