SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Sztrandek 650 - budowa - sklejka Sztrandek 650 - budowa cz. 1

Sztrandek 650 - budowa cz. 1

Email Drukuj PDF

Witam!

Po tym wstępniaku nie będzie więcej gryziopiórczych wynurzeń - nie mam zamiaru spełniać się tutaj literacko.

Po zapoznaniu - przeanalizowaniu projektu, jako że na dworzu aura nie zachęcala do pracy /była to gdzieś połowa lutego/ rozpocząłem rozrysowywanie wręg, na podstawie zawartego w projekcie rysunku lini teoretycnych oraz tabeli rzędnych. Jako że wyszukane w internecie i tu na forum metody nie odpowiadały mi, postanowiłem zrobić to po swojemu:

Na posiadane dwa arkusze sklejki o wymiarach 1250 x 935 x 8 /w milimetrach/ nianiosłem - wyrysowałem siatkę 100 mm X 100 mm, wyznaczyłem konstukcyjną linię wodną w odległości 338 mm od dolnej krawędzi - stanowiła ona oś rzędnych "x", natomiast osią "Y" została lewa, krótsza krawędź arkusza.

Powiększ

W ten sam sposób wyrysowałem siatkę na drugiej stronie arkusza z tym, że tym razem osią "Y" została prawa krótsza krawędź. Na drugi taki sam arkusz naniosłem taką samą siatkę stanowiącą przedłużenie dolnego arkusza. Miałem w ten sposób wystarczającą powierzchnię do wyrysowana połowy /podział w pionie/ zewnętrznych kształtów wręg. Ponieważ są one symetryczne zrezygnowałem z rysowania drugiej połowy.

Powiększ

Powiększ

Na wyrysowaną w ten sposób siatkę naniosłem, wynikające z tabeli rzędnych punkty, połączyłem je, dla każdej połowy wręgi w innym kolorze, otrzymując w efekcie naturalnej wielkości kształty pionowych połówek do do dalszego wykorzystania.

Powiększ

- trzeba się dobrze przypatrzeć aby stwierdzić gdzie te arkusze są połączone - przyłożone do siebie.

- widoczna,  grubsza czarna linia to konstrukcyjna linia wodna /KLW/

Od połowy marca przystąpiłem do przygotowywania placu budowy / musiałem trochę powalczyć z usunięciem jakiejś rabatki kwiatowej - zaanektowaniem części trawnika itp.

Aktualnie plac budowy poniżej:

Powiększ

Na pierwszym planie widoczny stół roboczy, dalej na prawo fragment ławy montażowej, dalej na lewo pod plandeką zamontowane na ławie wręgi robocze 1 i 2  na środku za stołem zamontowane wczoraj wręgi robocze 4 i 5 .

Powiększ

-zestaw narzędzi przy pomocy których mam zamiar zrealizować swoje zamierzenia, w głębi widoczny kombajn - piła, heblarka, równinarka, frezarka pozioma /zaprojektowany i wykonany samodzielnie przez piszącego te słowa/.

To by było na tyle, w dniu dzisiejszym - oczywiście cdn.

Mam nadzieję, że przedstawiony przeze mnie opis jest zrozumiały / jeśli będą jakieś pytania - chętnie wyjaśnię/- chociaż dla mne samego jeszcze nie tak dawno była to "ciemna magia".

Pozdrawiam serdecznie - "andach"

 

Dopisek Adam: Pozwalam sobie dla przypomnienia dołączyć rzuty Sztrandka 650

Pozdrówki

Adam

Powiększ

Poprawiony: poniedziałek, 10 września 2012 08:49  

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?



Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.