SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Sztrandek 650 - budowa - sklejka Sztrandek 650 - budowa cz. 2

Sztrandek 650 - budowa cz. 2

Email Drukuj PDF

Powiększ

Witam!

Serdecznie dziękuję Adamowi za korektę wczorajszego artykułu - strasznie nie lubię zczytywania własnych pism, zawsze jakiś błąd pozostaje, tak że z góry przepraszam za ewntualne potknięcia.

Temat na dzisiaj to: "Ława montażowa - budowa"

Zalecany przez projektanta - P. Wojtka materał to sosna 25 - 35 x 100mm; długość 7,20 mb, ponadto w środku jedno-metrowe wstawki  poprzeczne  w w ilości 6szt nie wspominając o podstawie dziobnicy.

Nie dysponowałem takim materiałem, zawsze jednak na tak zagraconej posesji, gdzie ciągle się coś buduje i usprawnia można znaleźć jakieś nie wykorzystane w poprzednich pracach drewno.  Po odpowiedniej obróbce / odcięcie zniszczonych końcówek, przeheblowanie, wyrównanie i połączenie udało mi się wygospodarować dwa odcinki po 7,20 mb, wysokości 80 mm różnej jednak szrokości /60 mm i 40 mm/.  Za istotny - ważny przyjąłem wymiar środkowy, między listwami prowadzącymi - 100cm. Już na "oko widać było, że te ponad siedmio metrowe kantówki są trochę zwichrowane. Po wstawieniu siedmiu porzecznych listew zwichrowanie się zmieniło - ta grubsza przeciągneła na swoją stronę tą cieńszą. Pomogło: przeciągnięty od pierwszej poprzecznej do ostatniej drut oraz półtora-metrowe odcinki starych rur 1/2 cala, które odpowiednio wbite w ziemię zlikwidowały wszystkie wygięcia.

Ławę ustawiłem na starych betonowych słupkach i betonowej kostce, aby nie miała styczności z gruntem, wypoziomowałem wzdłuż, w poprzek i dla sprawdzenia po skosie. Następnnie co 65 cm wstawiłem metrowe listwy grubości 40 - 60 mm , jeszcze raz sprawdziłem wszystkie wymiary, Przeciągniety drut dzielił każdą poprzeczną listwę na dwa odcinki 50 cm; zaznaczyłem te miejsca farbą, lekko naciąłem ręczną piłką i to w zasadzie zakończyło budowę ławy / gotowa do ustawiania wręgów/.

Fotki:

Powiększ

Widoczne łączenia głownych wzdłużnych listew, rury stabilizujące oraz listwy do montażu podstawy dziobnicy.

Powiększ

Powiększ

 

Widoczne wbite w ziemię rury stabilizujące oraz stare słupki na których leży ława.

Poziomowanie:

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

 

I to na tyle w dniu dzisiejszym - cdn.

Pozdrawiam "andach"

Poprawiony: piątek, 18 maja 2012 21:40  

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.