SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Sztrandek 650 rozciągnięty do 750 - listewkowy Sztrandek 650 rozciągnięty do 750 cz.8

Sztrandek 650 rozciągnięty do 750 cz.8

Email Drukuj PDF

No i stało się !!!

Wprawdzie nie w maju lecz we wrześniu, ale jednak

Sztrandek został zwodowany na Zalewie Zemborzyckim 19.09.2020 roku w obecności bliskich, znajomych oraz lokalnych mediów.

Zanim jednak do tego doszło trzeba było pokonać jeszcze wiele przeszkód technicznych i logistycznych jak również przeróbek w wyposażeniu.

Bardzo istotną przeróbką była zmiana położenia zlewu i montaż kuchenki dwupalnikowej spirytusowej(którą udało mi się okazyjnie zakupić)

Kolejnym „problemem” było wyprowadzenie jachtu na świeże powietrze czyli opuszczenie stoczni.

Po tej operacji przyszedł czas na postawienie masztu i wymierzenie olinowania, zarobienie końcówek i przymiarkę ożaglowania.

No i czas na wyjazd nad wodę, wstąpienie na wagę i dalej w trasę na miejsce postoju( już w marinie przy slipie.

W końcu nadeszła wiekopomna chwila nadszedł ten dzień 19.09.2020 roku po ośmiu latach skromna uroczystość (pandemia) nadania imienia i wodowania jachtu sztrandek o nazwie „Ty Byś”.

Po przycumowaniu na miejscu w marinie „TY Byś” czekał na odpowiednie warunki aby odbyć dziewiczy rejs po Zalewie, jednak okoliczności temu nie sprzyjały i tak naprawdę to się to nie udało w  tym sezonie( tylko kilka razy po parę godzin w ciągu 2-uch miesięcy).

Obecnie jacht stoi pod dachem i czeka na nowy sezon.

I to by było na tyle relacji z  budowy jachtu Sztrandek zaprojektowanego przez Wojtka Kasprzaka natomiast jeśli chodzi o dalsze losy „Ty Byś”-a to świta mi w głowie nowy projekt, ale o tym gdzie indziej i przy innej okazji.

a oto rąbek tajemnicy

Do zobaczenia na wodzie

Waldek

Poprawiony: czwartek, 25 lutego 2021 16:07  

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.