SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Sztrandusia Sport budowa Sztrandusia sport budowa cz.28

Sztrandusia sport budowa cz.28

Email Drukuj PDF

To może dokończę fotorelację z szycia foka i grota . Obydwa żagle przeszły po tygodniowym teście w "alei wiatrów" i wszystko jest OK . Muszę przyznać szczerze , że nie jet to łatwe . Przede wszystkim trudno jest uzyskać idealne ściegi.  Przyszycie kieszeni pod pełne listwy , a szczególnie refbanty , to chwilami jet wręcz wq.....e  na zwykłej maszynie z krótkim ramieniem . Ale udało się skończyć , po teście grota muszę jeszcze przeszyć lik dolny , bo zrobiłem go "książkowo" , ale okazało się , że strzałka ugięcia jest za duża . Natomiast trwałość i przydatność tego materiału pokaże czas , mnie natomiast pozostanie satysfakcja z samodzielnego uszycia w sumie dość dużych żagli.

 

Poprawiony: środa, 14 maja 2014 16:38  

Komentarze  

 
#1 mooreck 2014-05-15 12:01
Gratulacje!
Czy można prosić o parę uwag wynikających z doświadczenia w kwestiach bardziej prozaicznych a technicznych - jaki ścieg, jaki naciąg nitki, jakie nastawy maszyny? Mogą przydać się kolejnym "pokoleniom" domorosłych żaglomistrzów :)

Pozdrawiam!
 
 
#2 silver_stas 2014-05-15 16:43
Jeśli by było zainteresowanie , to mogę opisać amatorskie szycie żagli " step by step " w dziale porad . Aż tak szczegółowych ustawień maszyny nie znam. Zwykły Singer , mający już swoje lata , więc ostatnio wyregulowany przez fachowca , do standardowego szycia . Ścieg zygzakowy o maksymalnej szerokości . Największe 2 problemy : uzyskanie równego ściegu , szczególnie jak się zszywa kilkanaście warstw materiału , oraz naszywanie refbant i kieszeni na listwy w środku żagla , bo maszyna ma krótkie ramię i ciężko upchnąć dużą ilość materiału. Pozdrawiam Staszek
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.