SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Sztrandusia Sport budowa Sztrandusia sport budowa cz. 40

Sztrandusia sport budowa cz. 40

Email Drukuj PDF

Od wodowania minęło ponad pół roku , a ja praktycznie nic nie zrobiłem przy łódce . Robi się cieplej , więc najwyższy czas się wząć za dopieszczanie , bo sezon coraz bliżej . Najpierw prace poniżej KLW . Wymontowane miecze , zaszplajsowane końcówki fałów i  wszystko połączone nitami . Miecze i ster pomalowane już ostatecznie Emapurem . Kładę też ostatnie warstwy "antyfoulingu" na kadłubie , czyli Emapur .

 

 

Poprawiony: niedziela, 08 marca 2015 15:33  

Komentarze  

 
#1 Administrator 2015-03-08 15:35
No Panie... zaszplajsowana stalówka.... to się robi wyższa szkoła jazdy :-)
Gratulacje ...
 
 
#2 byłytcsmok 2015-03-08 19:34
A kausza?
 
 
#3 silver_stas 2015-03-08 20:03
Cytuję byłytcsmok:
A kausza?
Kausza ma 6 mm szerokości i nie wejdzie , dlatego tulejka i blaszki z miedzi , które spełniają rolę kauszy . Zaprojektowałem miecze z blachy gr. 6 mm ,a skrzynie mieczowe zrobiłem z 10 mm szer. w środku . Natomiast kausza z 2 bocznymi blachami o gr. 2 mm do mocowania nitów też daje 10 mm. Często przy projektowaniu trzeba dokonywać wyborów , szukać kompromisów . Ja wybrałem wąską szczelinę , dzięki czemu raczej nie będę musiał montować fartucha .
 
 
#4 silver_stas 2015-03-08 20:12
Cytuję Administrator:
No Panie... zaszplajsowana stalówka.... to się robi wyższa szkoła jazdy :-)
Gratulacje ...
Dzięki . Z tym szplajsowaniem zaczęlo się przy takielunku . Po pierwsze ciężko znależć firmę która zawalcuje końcówki , a po drugie przy projektowaniu nowego takielunku , trzeba każdą parę want , achtersztagów itp. po kolei robić końcówki z jednej strony i potem mierzyć drugą stronę . No i właśnie jak rozmawiałem o tym z Wojtkiem , to On zaproponował mi szplajsowanie . Początek nie był łatwy , filmy z YOU TUBE , ale jak załapałem kolejność , to poszło .
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.