SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Xylon część 5

Email Drukuj PDF

Witam

Dni coraz dłuższe i staram się wygospodarować trochę czasu na prace przy łódce.

Obecnie dalsze uszczelnianie pokładu i dachu kabiny.Naprawa słupków podtrzymujących kabinę i

częściowa wymiana sklejki w bocznej części kabiny . Sterówka też już posklejana i oczyszczona. Szyby już czekają na montaż . Z przodu szklane ,boczne trójkątne z poliwęglanu 5mm. Wszystkie w kolorze dymiony brąz z filtrami UV. Trochę zabawy było też z listwami wokół okien. Pierwotnie chciałem je wymienić na zupełnie nowe,ale ostatecznie wykorzystam te oryginalne. Wszystkie przypadkowe otwory i ubytki zaszpachlowane epoksydem, przeszlifowane,na to podkład epoksydowy i farba epifanesa w kolorze aluminium. Wyglądają jak nowe. Odebrałem też część pochromowanych elementów. Wszystko wyszło fajnie ,ale największe wrażenie robi trąbka sygnałowa ( wzrokowe i akustyczne ). Połączona z oryginalną pompą pneumatyczną. Dżwięk niesamowity jak na ogromnym liniowcu. Całość włoskiej firmy STEBEL. Miałem wątpliwości czy to wszystko będzie działać ,ale po oczyszczeniu,nasmarowaniu wszystko gra , mimo prawie 50 lat. W najbliższym czasie szlifowanie uszczelnionego pokładu i tu kolejny zgryz . Czym to dalej zabezpieczyć : lakier ,olej,laminat ? Zobaczymy.

Pozdrawiam

Increase

 

Increase

Increase

Increase

Increase

Increase

Increase

Increase

Increase

Increase

Increase

Increase

 

Poprawiony: środa, 01 czerwca 2016 22:11  

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.