SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Budowa 6 metrowego jachtu cz. 15 kokpit

Email Drukuj PDF

Dalsze prace nad kokpitem.

Do rozstrzygnięcia : wykonanie odplywów wody przy wejsciu do kabiny. Gdzieś w necie kiedyś spotkałem się chyba z zasadą, że rury odpływów ustawia się na krzyż czyli odpływ z prawej strony kokpitu na lewą burtę.

 

Czy istnieją jakieś przeciwskazania aby odplywy wody przy wejsciu do kabiny puścić poprostu dwiema elestycznymi rurami pionowo w dół ?

 

Increase

 

 

Increase

 

 

 

 

Increase

 

 

Przymiarki do wykonania siedzeń w kokpicie:

Increase

 

 

Increase

 

 

Increase

 

Increase

 

 

Increase

 

Pozdrawiam :-)

Poprawiony: piątek, 23 sierpnia 2013 11:06  

Komentarze  

 
#1 Jacek Herman 2013-05-21 15:35
wg. Milewskiego odpływy powinny być skrzyżowane, jeśli dno kokpitu znajduje się niżej niż 20 cm nad powierzchnią wody. Na zdrowy rozsądek odpływy powinny być tak skonstruowane żeby nawet przy przechyle ok 45° i dużym obciążeniu rufy spływ wody był możliwy. W wypadku Twojej łódki, jeśli nie przewidujesz achterpiku, najzdrowszy chyba byłby spadek dna kokpitu w kierunku rufy i odpływowe szpigaty/skalopsy w pawęży. Jeśli upierasz się przy odpływie w dnie, śmiało możesz zaryzykować pionowe rurki, z tym że jednak w miarę możności ze sztywnego materiału (rura laminatowa lub metalowa, z przemyślanym spustem dennym)
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.