Fotorelacja z amatorskiej budowy Jachtu "Setka A" wg projektu Janusza Maderskiego
Rozrysowanie Linii teoretycznych
Wręg B
Wręgi C i D
Wręg A
wręg P
Wręg E
Powyższe pracy odbyły się w styczniu 2015, ze względy na temp klejenie epidianem 5 i pacem odbyło się na strychu gdzie miałem temp 12 stopni co wystarczyło do wiązania żywicy, nastręczało to jedynie kłopot z noszeniem się między garażem a strychem na IV pietro.
Czas potrzebny na wykonanie kompletu ram wręgowych w moim przypadku to 32 h wraz z wyrysowaniem ram na siatce oraz osobistym przygotowaniem listew.
Kolejna relacja już ze zładu ,czekam na korzystne temperatury w marcu
POzdrawiam T.
następna »Setka A cz 2 |
---|
Komentarze
Pozdrówki
Adam
Po tym jak Janusz Maderski rozruszał "Setką przez Atlantyk" to tych jachcików buduję się mam wrażenie teraz taśmowo, wszędzie są relację z budów i dobrze, ja publikuje swoją jedynie z powodów regulaminowych uczestnictwa w regatach , może kiedyś się zdecyduję.Co do materiałów to po prostu posprzątałem garaż bo to moja trzecia budowa jachtu, Wyrobiłem resztki modrzewia i sosny, został mi pac z epidinem i jakoś poleciało z ramami.jedynie do tej pory kupiłem dobrej jakości sklejkę w korzystnej cenie po 80 kilka zł za arkusz i trochę wkrętów z nierdzewki,ot całe wydatki.Zerknę na Twoją budowę . Powodzenia T.
Postępy? zrobiłem ster, obrobiłem węzłówki mahoniem,posklejałem wzdłużniki, niewiele ponieważ muszę zwolnić garaż gdzie na suficie mam podwieszoną pasję 384 wraz z drzewcami w tym celu wziąłem się za zrobienie wózka slipowego i myślę że w następnym tygodniu wygonię małą pasję na tymże wózku na przystań i stawiam heling a na nim "setkę".
Na pewno relacją będzie . Pozdrawiam i dziękuję za uwagę.T.
Pozdrawiam Oskar
Ps.
chyba ze wolisz odrazu na mail - floosk@wp.pl
Kanał RSS z komentarzami do tego postu.