SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Drewniane Żaglowe R-7,3 jacht regatowo-turystyczny R-7,3 jacht regatowo-turystyczny - budowa cz.16

R-7,3 jacht regatowo-turystyczny - budowa cz.16

Email Drukuj PDF

Poszycie diagonalne sklejką zakończone. Nawet na dziobie, dzięki odpowiednim liniom zaprojektowanym przez Wojtka , poszło w miarę gładko. Dziwi mnie , że ta metoda została zapomniana , bo przy amatorskiej budowie dużego jachtu bije słomkę na głowę prawie pod każdym względem .IncreaseIncreaseIncreaseIncreaseIncreaseIncreaseIncreaseIncreaseIncreaseIncreaseIncreaseIncreaseIncreaseIncrease

Poprawiony: czwartek, 06 sierpnia 2020 22:07  

Komentarze  

 
#1 Jacek 2020-08-12 12:12
Czytałem o tej metodzie w "Małe jachty z drewna" Stefana Eknera.
 
 
#2 silver_stas 2020-08-16 18:20
Tylko jakoś dziwnie zaginęła . W Polsce nie znalazłem relacji z budowy tą metodą , dlatego postanowiłem ją wypróbować . Jest rewelacyjna , bije słomkę na głowę .
 
 
#3 Jacek 2020-08-16 18:48
Jestem pod ogromnym wrażeniem. Na razie tylko teoretyzuję, ale kiedyś też zbuduję swoją żaglóweczkę. Myślałem o tej metodzie przy użyciu płyty pilśniowej 3.2mm i laminacie kiedyś, jak by to wyszło przy jakiejś okrągłodennej odkrytopokładówce mieczowej na Mazury.
 
 
#4 silver_stas 2020-08-18 20:03
Płyta pilśniowa odpada, ale budując mniejszą żaglowkę możesz użyć obłogów sosnowych zamiast sklejki . Ja położyłem 2 warstwy sklejki o grubości 4 mm. Obłogi mają 2 mm grubości i układasz 3 warstwy . Przy małej łódce nawet 2 warstwy wystarczą . Do tego laminat o małej gramaturze i będzie pięknie.
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.