SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home MarUla - sklejkowy klasyk MarUla – tak się będzie nazywać cz. 15

MarUla – tak się będzie nazywać cz. 15

Email Drukuj PDF

Zacząłem wreszcie listwowanie. Z racji, że listewki mają długość 4 metry/22mm/15mm, łączymy je na szczęście w jednym miejscu. Okazało się, że rufę trochę za bardzo zukosowaliśmy i powstawałaby za duża szpara, ale lekki szlif przed położeniem listewki pomaga. Listewki przykręcamy nierdzewkami bezpośrednio do bukszteli uprzednio nawiercając cienkim wiertłem i smarując klejem West, a same listewki dodatkowo łączę ze sobą nierdzewnymi sztyftami używając do tego pneumatycznej gwoździarki. Do przyklejenia jednej listwy zużywam 40 ml żywicy. Odległość pomiędzy sztyftami zachowuje zgodnie z tym co przeczytałem w fachowej literaturze. Poniżej załączam kilka skanów tych materiałów. Dodatkowo wykonałem także zgodnie z literaturą kilka "pomocników" potrzebnych do odpowiedniego naprostowania  listewek gdy będzie ich więcej, tzw. U-zaciski.

- Bardzo ciekawa książka, niestety dostępna tylko w Anglii na Amazon.com. Wiele ciekawych rad wraz z opisami.


Kilka rad z w/w ksiązki:

- "U-zacisk" (ja zrobiłem z litego drewna, bo sklejki akurat nie miałem)

- sugerowana odległość sztyftów przy listwowaniu, tak jest w teorii, w rzeczywistości ciężko spamiętać, gdzie pod spodem jest wbity sztyft

I kilka zdjęć z postępu prac:

- pierwszy wieczór (robiłem sam i wychodziło jedna długość na godzinę, czyli poniżej widać 4 godziny)- po dwóch wieczorach są już cztery listwy z każdej strony, razem osiem :)


 

Poprawiony: piątek, 29 kwietnia 2011 15:37  

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.