SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home MarUla - sklejkowy klasyk MarUla – tak się będzie nazywać cz. 16 listwowanie cd....

MarUla – tak się będzie nazywać cz. 16 listwowanie cd....

Email Drukuj PDF

Przeszedłem na tryb pracy "codzienny" za to mniej intensywny. Stwierdziłem, że położenie jednego dnia jednej listwy z lewej i jednej z prawej burty zupełnie wystarczy, ponieważ lepiej jest poczekać, aż do następnego dnia wszystko wyschnie, niż potem usuwać nieoczekiwane niespodzianki. Do tej pory natrafiłem na dwie (jedna banalna, druga mniej):

1. połączenie listew -  po przeczytaniu bloga kolegi z Tajlandii, który też robił identycznego Meabana, zrezygnowałem z ukosowania listew jako za bardzo czasochłonne i zacząłem łączyć je pod kątem 45 st. (super trzyma, wygodnie się kładzie, jedyna różnica, to  że widać pochyłą kreską zamiast pionowej ), zdjęcie poniżej.


2. ułożenie listew na rufie i przedostatniej wrędze od strony rufy - musiałem zachować proporcje miedzy trzema rzeczami - zachowanie zaokrąglenia i mocnego ukosu przedostatniej  wręgi, zachowanie zaokrąglenia i ukosu rufy i do tego między listwami nie może być żadnej szpary (uff Innocent, trochę  ciężko to wytłumaczyć, ale mam nadzieję, że się udało). No i najważniejszy diabeł, że listwy to przecież prostokąty !!@#$%@$ :) Głównie z tej przyczyny postanowiłem kłaść po jednej długości listwę z obu stron. Jak dojdę do ok. 20-tej  listwy (tak mi wyszło z wyliczeń), to już poleci. Otwory po wkrętach kołkuje wałkami-ósemkami, wklejając je na klej West (zawsze trochę gęstego na dnie miski zostaje). W paru miejscach w ramach "ciekawskiej próby" przejechałem taśmówką z papierem 60'ką  i jak na razie wychodzi pięknie. :)Z rzeczy niedrewnianych, to wyczyściłem półkluzy kupione na szkutnikamator.pl od Jacka Ewentowskiego, a tata zrobił mi trochę szpei z nierdzewki:


I na razie tyle. :)

Poprawiony: wtorek, 10 maja 2011 14:51  

Komentarze  

 
#1 buksztel 2011-05-11 20:32
DZIEN DOBRY NIE CHCIALEM SIE ODZYWAC PO OSTATNIM KOMENTARZU CO DO NAZEWNICTWA , I TO MNIE ZRAZILO DO TEGO FORUM . JAK KOLWIEK MASZ KOLEGO DWIE PRAWO BURTOWE POLKLUZY , PRZESZLIFOJ I ZAPOLEROJ SPAWY POZDRAWIAM
 
 
#2 wolnym 2011-05-11 21:32
Cytuję buksztel:
DZIEN DOBRY NIE CHCIALEM SIE ODZYWAC PO OSTATNIM KOMENTARZU CO DO NAZEWNICTWA , I TO MNIE ZRAZILO DO TEGO FORUM . JAK KOLWIEK MASZ KOLEGO DWIE PRAWO BURTOWE POLKLUZY , PRZESZLIFOJ I ZAPOLEROJ SPAWY POZDRAWIAM

Jeżeli to ja czymś zraziłem to nie wiedziałem i przepraszam, a półkluzy rzeczywiście obie prawe :D
 
 
#3 buksztel 2011-05-12 12:22
Witam natychmiast usun kolki nie nadaja sie do tego celu , jak tyko dostana wilgoci popeka ci poszycie, nigdy nie wyprowadisz powierzni kadluba, bedziesz mial z tymi kolkami same klopoty. Zastap je kolkami maskujacymi z tego samego drena co poszycie. Pozdrawiam i czekam na pytania.
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.