SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home MarUla - sklejkowy klasyk MarUla – tak się będzie nazywać cz. 18 - garda do stopy gafla i listwowanie....

MarUla – tak się będzie nazywać cz. 18 - garda do stopy gafla i listwowanie....

Email Drukuj PDF

Increase

Jak zwykle mam mało czasu. Moralniak mnie męczy, że przez ostatnie dwa tygodnie za mało poświęcałem czasu mojej "udce". A wakacje tuż, tuż i przez 2 i pół tygodnia będzie samotnie na mnie czekała, a Ja będę "nie robił nic". Siedział i "odpoczywał", trochę mnie to przeraża....Sealed Jakoś to będzie.

Co prawda zamknąłem wreszcie rufę i idę, jak ja to sobie mówię, "do góry", ale zaraz dzwoni żona z pytaniem "gdzie jesteś" i "o której wrócisz" Cool Cóż, taka karma.

Dla pocieszenia chyba samego siebie w swoim małym warsztacie zrobiłem gardę do gafla. Pociąłem 22 szt. 3-mm paski ze sklejki sapeli (550x65) - po 11 na każdą stronę gardy. Przygotowałem z drewna "kopyto" z radiusem 33 cm, bo garda jest zaokrąglona. Kopyto zacisnąłem w imadle, Epidian + PAC, smarowanie x 20, profilowanie zaciskami, schnięcie, odrysowanie profilu z brystolu, który jak zwykle przygotowała mi córka, wycinanie na banzedze, mały szlif i po trzech wieczorach garda była gotowa. Lewa trochę mi nie wyszła, jest nieznacznie cieńsza, bo podczas wycinania piła trochę zjechała mi z linii.  Na razie niech tak zostanie. Laughing Jak to powiedział pingwim z Madagaskaru "z takimi stratami mogę się pogodzić" :) Teraz garda czeka na swój gafel. Wink

Kilka fotek poniżej.

- sklejone paski sklejki- przymocowanie brystolu co by nie uciekał

- coś tam się odrysowało :)

- na gotowo

- a tutaj idę od rufy "do góry"


Poprawiony: wtorek, 28 czerwca 2011 20:21  

Komentarze  

 
#1 Bartek 2011-06-29 11:36
Witam
Mam pytanie otóż czekać mnie będzie wymiana desek z poszycia kadłuba i moje pytanie, Czym załatałeś miejsce po wkrętach w deskach? Jakiś specjalny szpachel? Jest to samochodowy czy klej na bazie trocin?
 
 
#2 wolnym 2011-06-29 11:54
Cytuję Bartek:
Witam
Mam pytanie otóż czekać mnie będzie wymiana desek z poszycia kadłuba i moje pytanie, Czym załatałeś miejsce po wkrętach w deskach? Jakiś specjalny szpachel? Jest to samochodowy czy klej na bazie trocin?

Ożyłem kołków ósemek z tego samego materiału co poszycie. Wklejałem je na E5/PAC/zagęszczacz. Na większe deski użyłbym dekli z tego samego materiału (fi 10, 15).
http://www.profix.com.pl/korki_drewniane,k,79,p,4122.html
 
 
#3 Bartek 2011-06-29 12:20
Czyli zamiast gwoździ które są powtykane w dębinę na dzień dzisiejszy podczas wymiany powinienem ponawiercać otwory i sklejać: warstwa kleju od środka na deskę, klej w otwór wywiercony w to kołek i całość łapać ściskiem. Tak???
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.