SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home MarUla - sklejkowy klasyk MarUla – tak się będzie nazywać cz. 23 - płetwa sterowa

MarUla – tak się będzie nazywać cz. 23 - płetwa sterowa

Email Drukuj PDF

Płetwa jest zrobiona z dwóch warstw sklejki sapeli 10 mm. Sklejki sklejone E5+pac. Rozpoczęcie prac to frezarka, aby uzyskać bazę. Potem taśmówka, kątówka i ręczny klocek. Tuleję z mosiądzu wkleiłem na swoje miejsce. Po dokładnym wyczyszczeniu z pozostałości kleju czas na laminowanie. Użyłem na stronę 1 warstwę tkaniny rowingowej 200 którą przesyciłem  E52+Z1. Po wyschnięciu na krawędź natarcia nakleiłem niewielki pasek tej samej tkaniny. Docelowo na na dolną krawedź natarcia pójdzie pasek nierdzewki.  Potem standardowo:  szpachlowanie, szlifowanie, szpachlowanie, szlifowanie, szpachlowanie, szlifowanie  :) i na koniec 3 warstwy farby epoksydowej białej (szlifowanie po każdej warstwie) , na to podkład i następnie biały antyfouling i czerwone dwie linie wodne.

W tą sobotę i niedzielę odgruzowałem trochę stocznie. Posprzatałem, odkurzyłem (samych pajęczyn na sufitach oblepionych pyłem był cały worek od Karchera), uporządkowałem trochę narzędzia i i umyłem okna, bo nawet w słoneczny dzień było w środku ciemno :). Wszystko przejasniało i od tego wtorku rozpoczynam sezon. Idziemy w górę z falszkilem. :)

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Poprawiony: poniedziałek, 12 marca 2012 16:17  

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.